Wpis z mikrobloga

#iphone #ios #android

Będzie rant, ale jestem ciekaw, jak wy możecie z tym żyć. Kupiłem sobie iPhone'a z ciekawości, gdyż zawsze miałem tylko telefony z Androidem. I odsprzedałem go po kilku godzinach. Ten system jest zwyczajnie zbyt upośledzony, żeby go zdzierżyć.

1. Mam na dysku trochę filmów i anime w formacie .mkv. Podpinam iPhone'a, żeby przesłać film, a tu taki #!$%@?, co najwyżej zdjęcia sobie mogę tak przetransferować.

No dobra, szukam jak to się robi w świecie Apple. Szybko zdałem sobie sprawę, że nie można przesyłać filmów bezpośrednio, trzeba użyć iTunes. Ale iTunes nie obsługuje mkv (co do cholery Apple, w 2021 r.?) i próbuje przekodować go najpierw do mp4 (!!!). Jedyny sposób na przesłanie mkv bez ponownego kodowania to wifi/chmura.

Kiedy w końcu przeniosłem jeden plik mkv przez wifi (co trwało jakieś 30x dłużej niż przez USB), miałem problem ze znalezieniem odtwarzacza, który by go odpalił. Mój ulubiony odtwarzacz z Androida - MX Player - tutaj tego nie odpala. VLC też nie. W końcu znalazłem jakiś niszowy playerek z obrzydliwym UI, który obsługuje ten format.

2. Myślałem, że apki (a przynajmniej te popularne) będą zbliżone w funkcjonalności do wersji androidowej. Okazało się, że wersje iOS są często tak okrojone, że to nawet nie jest zabawne. W Operze zniknęło mi chyba z 90% opcji, Gmail też trochę zubożał.

3. FaceID. Zajebista sprawa. Chciałbym to mieć w Androidzie. Ale odblokowywanie iPhone'a przez FaceID to proces dwuetapowy.

Najpierw patrzysz na swój telefon, skanuje Twoją twarz i odblokowuje telefon, ale potem musisz przesunąć palcem w górę, aby faktycznie móc zacząć go używać. Dlaczego? Dlaczego to niewygodne przesunięcie palcem w górę jest konieczne? Szukam, jak to wyłączyć. Okazuje się, że musiałbym zrobić jailbreaka (lol).

4. Brak % baterii na pasku. Apple sobie wymyśliło, że masz nie przejmować się baterią. A jak bardzo chcesz sprawdzić, to za każdym razem musisz wejść w szybkie ustawienia (czy jak to się tam nazywa).

5. Chcesz wyłączyć bluetooth, klikając na ikonkę bluetooth? Ok, ale włączymy go znowu za 24 godziny (#!$%@? CO XDDD). Jak chcesz wyłączyć tak na serio, to musisz to zrobić w ustawieniach hehe

Na każdym kroku mojej krótkiej przygody z iPhonem Apple zaskakiwało mnie, jak oryginalne są ich pomysły na zrujnowanie systemu.
Kliko - #iphone #ios #android

Będzie rant, ale jestem ciekaw, jak wy możecie z tym ż...

źródło: comment_1625653186HaVIOZGmwU6w823WeZuT0M.jpg

Pobierz
  • 223
@Kliko: Przyznaj się, że rodzice Ci powiedzieli, że jak go nie zwrócisz to masz się wyprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mi tam niczego nie brakuje. Może mam za małe wymagania.
1. Filmy/muzyka to streaming
2. Przeglądarki na ios i tak chodzą na silniku Safari (i bardzo dobrze), w aplikacjach nie znalazłem braków
3. Co do FaceID, to spojrzenie na telefon odkrywa powiadomienia, co jest spoko opcją. Jak
@Kolorowezworki:

Co do FaceID, to spojrzenie na telefon odkrywa powiadomienia, co jest spoko opcją. Jak w Androidzie wyłączysz blokadę całkowicie to też musisz przeciągnąć ekran, żeby włączyć.

Na andku nie ma niestety bezpiecznego odpowiednika FaceID (są tylko mało bezpieczne skanowanie 2D). Ale jak odblokowujesz telefon odciskiem palca, to przykładasz palec i tyle, nie musisz tego jeszcze zatwierdzać przeciągnięciem.
@Kliko:

Kup YouTube premium

Myślę że tylko fanboye Apple niedociągnięcia i braki iosa mogą uzupełniać #!$%@? większej ilości pieniędzy.
Tak btw.
Ja mojej matce kupiłem iPhona bo dla osoby co wcześniej miała tylko cegły to jest moim zdaniem nieco łatwiejszy w obsłudze niż Android i trochę bardziej stabilny.
Sam mam iPhone se służbowego i korzystam codziennie ale kompletnie mi się nie podoba, dokładnie to co piszesz odczuwam czyli okrojenie z funkcji
@Kliko: procent baterii odpalasz w opcjach. Żeby wejść do ustawień bluetooth i go wyłączyć przytrzymujesz ikonę.
AppStore - no #!$%@? chłopie, przynamniej nie muszę sprawdzać każdej apki czy scam albo nie zacznie sama czegoś wysyłać, a w Google play jeden wielki burdel.
Keep calm i niech każdy korzysta z tego co lubi