Wpis z mikrobloga

#iphone #ios #android

Będzie rant, ale jestem ciekaw, jak wy możecie z tym żyć. Kupiłem sobie iPhone'a z ciekawości, gdyż zawsze miałem tylko telefony z Androidem. I odsprzedałem go po kilku godzinach. Ten system jest zwyczajnie zbyt upośledzony, żeby go zdzierżyć.

1. Mam na dysku trochę filmów i anime w formacie .mkv. Podpinam iPhone'a, żeby przesłać film, a tu taki #!$%@?, co najwyżej zdjęcia sobie mogę tak przetransferować.

No dobra, szukam jak to się robi w świecie Apple. Szybko zdałem sobie sprawę, że nie można przesyłać filmów bezpośrednio, trzeba użyć iTunes. Ale iTunes nie obsługuje mkv (co do cholery Apple, w 2021 r.?) i próbuje przekodować go najpierw do mp4 (!!!). Jedyny sposób na przesłanie mkv bez ponownego kodowania to wifi/chmura.

Kiedy w końcu przeniosłem jeden plik mkv przez wifi (co trwało jakieś 30x dłużej niż przez USB), miałem problem ze znalezieniem odtwarzacza, który by go odpalił. Mój ulubiony odtwarzacz z Androida - MX Player - tutaj tego nie odpala. VLC też nie. W końcu znalazłem jakiś niszowy playerek z obrzydliwym UI, który obsługuje ten format.

2. Myślałem, że apki (a przynajmniej te popularne) będą zbliżone w funkcjonalności do wersji androidowej. Okazało się, że wersje iOS są często tak okrojone, że to nawet nie jest zabawne. W Operze zniknęło mi chyba z 90% opcji, Gmail też trochę zubożał.

3. FaceID. Zajebista sprawa. Chciałbym to mieć w Androidzie. Ale odblokowywanie iPhone'a przez FaceID to proces dwuetapowy.

Najpierw patrzysz na swój telefon, skanuje Twoją twarz i odblokowuje telefon, ale potem musisz przesunąć palcem w górę, aby faktycznie móc zacząć go używać. Dlaczego? Dlaczego to niewygodne przesunięcie palcem w górę jest konieczne? Szukam, jak to wyłączyć. Okazuje się, że musiałbym zrobić jailbreaka (lol).

4. Brak % baterii na pasku. Apple sobie wymyśliło, że masz nie przejmować się baterią. A jak bardzo chcesz sprawdzić, to za każdym razem musisz wejść w szybkie ustawienia (czy jak to się tam nazywa).

5. Chcesz wyłączyć bluetooth, klikając na ikonkę bluetooth? Ok, ale włączymy go znowu za 24 godziny (#!$%@? CO XDDD). Jak chcesz wyłączyć tak na serio, to musisz to zrobić w ustawieniach hehe

Na każdym kroku mojej krótkiej przygody z iPhonem Apple zaskakiwało mnie, jak oryginalne są ich pomysły na zrujnowanie systemu.
Kliko - #iphone #ios #android

Będzie rant, ale jestem ciekaw, jak wy możecie z tym ż...

źródło: comment_1625653186HaVIOZGmwU6w823WeZuT0M.jpg

Pobierz
  • 223
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@gust4v:

jak zwykle okazuje ze to nie ios jest #!$%@? tylko użytkownik XD

prosze pierwsza pozycja z google https://support.apple.com/pl-pl/HT201102

No przecież ten artykuł potwierdza to, co napisałem. Chcesz sprawdzić % w iPhonie nowszym niż 8, musisz rozwinąć centrum sterowania. Nie da się mieć % na pasku.
  • Odpowiedz
@Kliko: no imo lepiej jest wykonac dodatkowy ruch palcem i sprawdzić te % niż np nie dostawać aktualizacji po roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) kazdy ma inne wymagania
  • Odpowiedz
@Kliko: masz nawyki i potrzeby korzystania z telefonu jakby to był rok 2010 a nie 2021, więc najwyraźniej nie jesteś w grupie docelowej tego sprzętu.

To jakby ktoś miał za domem cysternę z ropą, zmienił Passata w tdi na elektryka i narzekał, ze zeby auto zatankowac musi najpierw wlac rope do generatora prądu i z tego ładować auto.
  • Odpowiedz
@jarqka: A no to w 8 max powinno pójść,ustawienia->bateria i pokaz % baterii na paski coś tskiego.A co do wyższych to tak,przez notują,ja mam iPhona 11 i tez na poczarku brakowało mi tego %
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@moze_nie: Dziwne, mnie nawet nie pytał o uprawnienia. Jedynie mikrofon miał przyjazny (pewnie do pisania przez dyktowanie), ale zabrałem to uprawnienie i jest git. Na pewno pobrałeś właściwą apkę, a nie tę podróbkę z google play?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@TAKATA_:
Przecież nie po to wydali 1k na używkę modelu sprzed 3 lat, żeby jakiś (tfu) Android był lepszy :D
  • Odpowiedz
@Kliko: 1) vlc ze spokojem odpala mkv, od czasu jak dodali pobieranie napisow z opensubtitles albo ladowanie ich z pliku to jest super sprawa do ogladania filmow (filmy dostepne na udziale sieciowym)
2) niestety tu wina autorow oprogramowania, np na ipady apple nawet sie nie wysililo aby zrobic kalkulator :)
3) ma to sens, jesli telefon lezy przed toba, przynajmniej co chwile ci sie on nie aktywuje niepotrzebnie (albo jesli jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ck__:

3) ma to sens, jesli telefon lezy przed toba, przynajmniej co chwile ci sie on nie aktywuje niepotrzebnie


Nie rozumiem twojego rozumowania przy tym punkcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
YouTube vanced


@xdTM: Widziałeś ile danych ta apka zbiera? Już wolę zwykłego YT z reklamami niż oddać tyle wrażliwych danych #!$%@? wie jakiej firmie.

@moze_nie: ile i gdzie to można sprawdzić?
  • Odpowiedz
@Kliko
zalozmy ze telefon dziala tak jak napisales, czyli: po zatwierdzeniu twojej twarzy - telefon aktywuje sie podswietla ekran i nastepnie przechodzi do ikonek. jest ok, idzmy dalej: telefon stwierdzi po 5minutach ze jest w trybie bezczynnosci, wiec sie wygasza i blokuje. fajnie. niestety po minucie face id znowu zrobi skan otoczenia - wykryje twarz i ci go aktywuje. i tak w kolko - uznalbys ze to bez sensu. ja opisywalem scenariusz
  • Odpowiedz
@ck__:

zalozmy ze telefon dziala tak jak napisales, czyli: po zatwierdzeniu twojej twarzy - telefon aktywuje sie podswietla ekran i nastepnie przechodzi do ikonek. jest ok, idzmy dalej: telefon stwierdzi po 5minutach ze jest w trybie bezczynnosci, wiec sie wygasza i blokuje. fajnie. niestety po minucie face id znowu zrobi skan otoczenia - wykryje twarz i ci go aktywuje. i tak w kolko - uznalbys ze to bez sensu. ja opisywalem
  • Odpowiedz