Wpis z mikrobloga

Koleś wjeżdżał na wślizgu w piłkę niebezpiecznie na prostej nodze i z bardzo dużą siłą.


@SzCzoteckY: Co Ty gadasz człowieku XD Jaki wślizg? Szwed patrzył się na piłkę przez cały czas, pozycja piłki była na tyle niewygodna, że musiał ją w taki sposób wykopać (prosta noga) i praktycznie nie przesunął się z miejsca. Ukrainiec też patrzył się przez cały czas na piłkę, zamiast #!$%@? patrzyć gdzie biegnie. Współczuje mu bo taka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@M4lutki: wykopać upadając na dupę?
Jeżeli to dla Ciebie normalny sposób na wykopanie piłki to współczuję ludziom z którymi wychodzisz na boisko.

Miałem takiego typka, który na pełnej #!$%@? wjebywal się w ludzi którzy biegli w jego stronę bo "przecież widziałeś że biegnę"
Czyli ja mam za każdym razem uciekać bo książę rusza do piłki i to moja brocha żeby być bezpiecznym a on może robić co chce?

Niestety ale w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Tylko ja mam nieodparte wrażenie, że ludzie którzy piszą o tym, że nie powinno być czerwonej kartki nigdy w życiu nie grali w piłkę poza lekcja wf-u w podstawówce?

Pomijam fakt że przepisy się już dawno zmieniły w tej kwestii ale nie kumam jak można nie mieć problemu do tego że ktos głupim zagraniem rozwali ci zdrowie ale spoko...
"Pierwszy przy piłce był.
Mogłeś szybciej #!$%@?ć albo się zatrzymać to byłbyś cały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@M4lutki: nieszczęśliwy wypadek byłby gdyby jeden zawodnik szturchnal drugiego i któryś by zerwał więzadła albo złamał nogę bo został wytrącony z równowagi.
Wtedy można spokojnie mówić o nieszczęśliwym wypadku.

Ale jazda na prostej nodze w piłce to zagranie z premedytacją.
Zawodnik który jest pierwszy przy piłce też powinien używać mózgu i zdrowego rozsądku by inni gracze czuli się bezpiecznie boisku.
@SzCzoteckY: tylko odnoszę wrażenie, że to nie zalicza się do wślizgu, próby przejęcia bądź innego zagrania które tu ładnie przytoczyłeś w definicji. Tutaj szwed zajął pozycje i jego ruch był zwykłym kopnięciem opadającej piłki. To że wjechał na pełnej ukrainiec i w połowie ruchu nogi szweda się na nią nabił to zwyczajnie jego wina. Oczywiście możesz powiedzieć, że wszyscy tutaj piłkarze z wuefu, możesz pokazać paszport polsatu, ale fizyki nie oszukasz,
@Grubogruby:

tylko odnoszę wrażenie, że to nie zalicza się do wślizgu, próby przejęcia bądź innego zagrania które tu ładnie przytoczyłeś w definicji. Tutaj szwed zajął pozycje i jego ruch był zwykłym kopnięciem opadającej piłki.


Jak to jest zwykłe kopnięcie piłki, to masz chyba problemy z nogami bądź nie widziałeś dokładnie powtórek xD Jedna noga wyciągnięta do przodu, zaczyna się kłaść.... nie no, wcale nie wygląda jak wślizg xD

Besedin miał już
źródło: comment_1625042321eHt7kLqhH9UW2Rix0ydz23.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FaenTaDeg: wina Danielsona jest taka, że jako obrońca i koleś odwrócony przodem do piłki widzi więcej. To on kontrolował sytuacji i powinien mieć na uwadze, że ktoś o tę piłkę powalczy.

Zaatakował na prostej nodze w sytuacji gdzie niekoniecznie było to potrzebne.
Zostało to uznane za zagranie skrajnie niebezpieczne i to wystarcza do czerwonej.
Kopnął piłkę, a drugi komeś wbiegł na jego wyciągniętą już nogę #niepopularnaopinia


@KawaJimmiego: niestety, ale wyrok januszy już zapadł i trzeba pohejtować. Prawda taka, że Szwed miał oczy na piłce, wybił ją (stopa idzie od doły do góry) więc nie miał żadnej intencji wejścia w przeciwnika wyprostowaną nogą, a Ukrainiec po prostu się w niego #!$%@?ł jak dzik w sosnę. Przecież doskonale widać, że Danielsona noga leci od dołu do góry
@pawel_187: czy to był wślizg na zawodnika z piłką? Bo to się odnosi do sytuacji gdyzawodnik biegnie z piłką a drugi robi wślizg i wybija piłkę ale te kosi zawodnika.
W tej sytuacji piłka spadała z góry i szwed wyprostował nogę żeby ja wybić a Ukrainiec nabiegał i się nadział.
@jlp: ale to zawodnik, w tym przypadku, wybijający piłkę ma obowiązek zrobić to w sposób nie zagrażający innym. Nie ma znaczenia, że to Ukrainiec w niego wbiegł, bo Szwed swoim wybiciem stworzył zagrożenie
Wpadł w drugiego zawodnika z olbrzymią siłą


@SzCzoteckY: ale gdzie ta olbrzymia siła skoro gość stoi w miejscu, a to Ukrainiec na pełnym sprincie w niego wbiega? xD

Masakra, jak zwykle przy okazji dużych imprez piłkarskich pojawia się stado januszy-znawcuf futbolu, którzy będą mówić, że wyprostowana noga w kolano przeciwnika to nie faul xD. Szkoda strzępić ryja.


@maruch: Janusze to właśnie widzą połamaną nogę i krzyczą 'CZERWONA!!!', zupełnie pomijając kontekst
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erkav: zagranie Szweda było niebezpieczne i tu nie ma co dyskutować.

Według nowych przepisów nie ma znaczenia to czy dotknął najpierw piłkę czy nie.

Wyjechał prostą nogą w powietrze co jest skrajnie niebezpieczna sytuacja.

Pewnie nie miał intencji nikomu krzywdy zrobić ale zrobił najzwyczajniej głupotę.

Rozmawiajmy konkretami.
Znajdź mi przepis, który mówi że w tej sytuacji nie powinno być kartki i elo.

Wyżej przytoczyłem jaka jest interpretacja fauli według FIFA znajdź
@SzCzoteckY:

Playing in a dangerous manner

Playing in a dangerous manner is any action that, while trying to play the

ball, threatens injury to someone (including the player themself) and includes

preventing a nearby opponent from playing the ball for fear of injury.


Serious foul play

A tackle or challenge that endangers the safety of an opponent or uses

excessive force or brutality must be sanctioned as serious foul play.

Any
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erkav: akurat przewrotki są ujęte w tym punkcie

Tak sądzę że nadal takie zagranie nadawałoby się na czerwona kartkę.
Nadal nie widzę tu przepisu który mówiłby że takie zagranie to nie faul.

Argument że przepis zapisany źle bo sędzia może różnie interpretować to tylko Twoja subiektywna opinia.
Środowisko piłkarskie zgodziło się na takie a nie inne brzmienie tego zapisu więc szukaj dalej.

Nadal nie czuje się przekonany.
źródło: comment_16250828442RaaOE36ANm250P2ZZg237.jpg