Wpis z mikrobloga

Czy wiecie co to za rodzaj paczki zaczynający się na CNLPXXX? Zamawiałem poprzez Aliexpress Standard Shipping do paczkomatu i dostałem taki numer. W ali brak drugiego numeru, aktualizującego numer paczki na paczkomat i zastanawiam się w jaki sposób oni chcą to dostarczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zakupyzchin #alipaczka #aliexpress
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szeejq: Moze jeszcze zmienia. Nie pokazala Ci sie w aplikacji InPostu nowa paczka w przygotowaniu?
Z drugiej strony juz raz mi te chinskie asy wyslaly paczke poczta na adres paczkomatu, Pani z poczty dzwonila, ze tam nie ma zadnego mieszkania. ¯\_(ツ)_/¯
@bojesiewody: mam taka sytuację dla ostatnich trzech zamówień. Zamówiłem do paczkomatu inpostu/cainao i dostałem ten numer przesyłki. Numeru przesyłki w aplikacji inpost brak. Z ciekawostek, jedna z przesyłek jest od 22.06 w PL (wg statusu) i od tego czasu status się nie zmienił. A sam numer przesyłki zaczynający się od CNLP to chyba nowość, bo nie spotkałem się w necie, aby gdziekolwiek takie numery przesyłek były nadawane od chińców.
@Szeejq Ogarnąłem na trackingu, wydrukowałem stronę z zamówieniem i jak paczka przyszła na urząd to poszedłem odebrać. Jak już listonosz weźmie to później jest lipa bo leci na zwroty.
Z tym że ja miałem błąd w numerze (z tego co babka mówiła, jakby był dobry numer to by zadzwonił ale nie mam pewności)
Dla potomnych, okazało się że numer CNLP to numer paczkomatów Cainao, które za bardzo śledzenia na terytorium Polski nie mają. Z ciekawostek dodam, że chińskie paczkomaty do wielkich nie należą i z powodu braku możliwości wrzucenia przesyłki, dostałem SMS'em link do przekierowania przesyłki pod podany adres zamieszkania - z możliwością wyboru daty dostarczenia.
@skrzyppodlogi: trackingu dla przesyłek zaczynających się od CNLP na terenie polski nie ma. Generalnie historia zakończyła się tak, że przesyłkę przyniósł jakiś random, tydzień później od daty deklaracji w zgłoszeniu dostarczenia