Wpis z mikrobloga

Tak się dziś #!$%@?łem na nocną dostawę do Dino, że napisałem taką skargę do dzielnicowego, straży miejskiej oraz wioś.
Te bydlaki robią dostawy w godzinach ciszy nocnej i robią przy tym taki hałas, że nie da się normalnie spać! Ja rozumiem, że miasto to nie wieś, ale są jakieś pieprzone normy, których wypadałoby przestrzegać.
Po południu przejdę się po sąsiadach i zbiorę podpisy pod pismem wzywającym do podjęcia działań aby wzmocnić niejako moje pismo oraz żądanie.

#gorzkiezale #dino #prawo #uciazliwosc #januszebiznesu
tiger188 - Tak się dziś #!$%@?łem na nocną dostawę do Dino, że napisałem taką skargę ...

źródło: comment_1624500838ZjL6U2e6BZExB5oIknZ7cL.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jakie r0baki w komentarzach xD gość reaguje na hałas i chce poprawić komfort życia, a r0baki wyzywają od pieniaczy i każą na wieś jechać jak się nie podoba. Ha tfu na was, niewolnicy cieszący się że ktoś ich za mordę trzyma porównujący rozładunek tirów do karetki na sygnale xDDD
  • Odpowiedz
@tiger188: ja w sumie trochę podłączę się pod temat z pytaniami.
Niedawno otworzyli tuż pod moim blokiem prywatne akademiki "Student Depot" w Gdańsku. Od kilku dni codziennie ta sama grupa bananów nie daje spać - od 22 do 1-2 w nocy stoją pod budynkiem i drą ryja, rzucają szklanymi butelkami, #!$%@?ą w blaszany parking rowerowy i jeżdżą po ulicy w wózkach z hipermarketu. A że mam mieszkanie z widokiem bezpośrednio na
  • Odpowiedz
@Dripse:

wskaż proszę te wyroki NSA, bo o ile kwestę spoczynku nocnego uregulowano w kodeksie wykroczeń, to żaden przepis nie operuje pojęciem "cisza nocna".


no nie "żaden przepis". ogromna ilość przepisów operuje pojęciem cisza nocna - chociażby akty wykonawcze do kodeksu karnego wykonawczego, czy ustawa o policji. pomijam już nawet ile aktów prawa miejscowego to reguluje, bo życia by mi zabrakło żeby to wymienić. żeby jednak nie być gołosłownym, podsyłam sygnaturę
  • Odpowiedz
@tiger188: jako samozwańczy specjalista w takich sprawach muszę Cię zmartwić. o ile na logikę masz rację i stoję za Tobą murem, to pod kątem odpowiedzialności za wykroczenie z art. 51 kw temat jest bardzo trudny. skup się na immisjach i normach głośności, aczkolwiek jedno i drugie wymaga dużych nakładów finansowych, a rezultaty są... no cóż. różne i niekoniecznie takie, jakich na logikę możnaby oczekiwać.
  • Odpowiedz
W polskim porządku prawnym pojęcie ciszy nocnej nie zostało uregulowane.


@Karoleer: i o to chodziło :-)

a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom.


@Karoleer: czy zwyczaj równa się prawo zwyczajowe?
  • Odpowiedz
@tiger188: Trzymam kciuki, że pojdzie po twojej mysli. Po komentarzach widze, ze jak ktos mieszka w miescie to musi przymykac oko i dostosowywac sie do wszelkich przegiec- pozdrowienia dla mentanych niewolnikow
  • Odpowiedz
@Karoleer: super, mam nadzje że klienci są zadowoleni z usług pana mecenasa. Niech op sie zgłosi do ciebie to powalczycie z dino bo paleciak jest zbyt głośny
  • Odpowiedz