Wpis z mikrobloga

Tak się dziś #!$%@?łem na nocną dostawę do Dino, że napisałem taką skargę do dzielnicowego, straży miejskiej oraz wioś.
Te bydlaki robią dostawy w godzinach ciszy nocnej i robią przy tym taki hałas, że nie da się normalnie spać! Ja rozumiem, że miasto to nie wieś, ale są jakieś pieprzone normy, których wypadałoby przestrzegać.
Po południu przejdę się po sąsiadach i zbiorę podpisy pod pismem wzywającym do podjęcia działań aby wzmocnić niejako moje pismo oraz żądanie.

#gorzkiezale #dino #prawo #uciazliwosc #januszebiznesu
tiger188 - Tak się dziś #!$%@?łem na nocną dostawę do Dino, że napisałem taką skargę ...

źródło: comment_1624500838ZjL6U2e6BZExB5oIknZ7cL.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
zasadniczo cisza nocna jest uregulowana prawnie, głównie poprzez prawo zwyczajowe, czego potwierdzeniem są wyroki m.in. NSA.


@Karoleer: mógłbyś je wskazać? I wskazać to prawo zwyczajowe w jakimkolwiek kodeksie?
  • Odpowiedz
@tiger188: Ale w zasadzie co się dzieje? Gość normalnie rozładowuje, czy pizga towarem po złości? Skoro już się obudzileś to podszedłbyś normalnie do typa - bo jeżdża ci sami - wyjaśnił sytuację i miałbyś temat z głowy.
  • Odpowiedz
@Karoleer: wskaż proszę te wyroki NSA, bo o ile kwestę spoczynku nocnego uregulowano w kodeksie wykroczeń, to żaden przepis nie operuje pojęciem "cisza nocna". A za zakłócanie spokoju można zostać ukaranym nawet, jeśli to zakłócanie miało miejsce poza godzinami 22 - 6, bo godziny te zostały przyjęte tylko zwyczajowo.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: bo ma do tego święte prawo + sąsiedzi wiedzą, że nagrywa parking (sami chcieli mieć monitoring). Jest też tabliczka informująca o tym, że teren jest monitorowany.

@Anscylla: nie kupuję tam bułek, chodzę do piekarni 500 metrów dalej.

@jason_bourne: @Kosedek: pisałem to koło 3 rano - zdenerwowany i zły na okoliczności. Masz racje, pismo winno wyglądać inaczej, powinno być stonowane, etc. ale ja mam to w dupie, żądam
  • Odpowiedz
@tiger188: tak przeczytałem twoją skargę, twój post i twoj komentarz o lampie i mam takie pytanie... czy nie zastanawiales sie przypadkiem czy to z toba nie jest może cos nie tak?
  • Odpowiedz
@tiger188 > + Mam prawo do ciszy od 22 do 6 rano.

To Ty uważasz, że masz prawo do ciszy od 22 do 6 rano. A właściciel sklepu lub jego dostawcy uważają, że mają prawo do wykonywania swojej pracy. Jeżeli chcesz się powoływać na "prawo" to wskaż konkretny zapis w prawie, który Ci je gwarantuje. Co na tym zyskasz? - nie zostaniesz spuszczony na drzewo przez stronę przeciwną tylko dlatego, że to,
  • Odpowiedz
@tiger188:

ale ja mam to w dupie, żądam reakcji i w gdzieś mam uprzejmości - będę upierdliwy do granic możliwości

No to nic nie osiągniesz, przykro mi, ale nie spodziewaj się odzewu - upierdliwych i nieuprzejmych ludzi się z zasady w urzędach ignoruje, pomijając fakt, że Twoja "skarga" jest daleka od zasadności.
  • Odpowiedz