Wpis z mikrobloga

Marzy mi się taki serwis, w którym można online wybrać sobie konkretny piec i posłuchać jak różne, też konkretne modele gitar na nim brzmią. (czyli to co normalnie można zrobić w sklepie)

Do tego testy porównawcze gitar na yt nigdy nie są miarodajne, bo nawet jak wezmą taniego squiera to podpinają do sprzętu za co najmniej 2k USD.

Ma ktoś jakiś pomysł?

#gitaraelektryczna #przemyslenia
  • 6
@beethoven: nie da się tak. :-) na brzmienie mają wpływ piec, paka, mikrofony, pomieszczenie, struny, gitarzysta, to na czym odtwarzasz dzwiek próbki i chyba dopiero na końcu sama gitara.

YouTube to dobre miejsce, żeby się rozeznać co można osiągnąć kupując dany egzemplarz. Masz też symulatory brzmieniowe typu amplitube, guitar rig czy inny podfarm -- też dają pojęcie o tym jaki dany piec czy głośnik mają charakter. A to już naprawdę wiele.
Do tego testy porównawcze gitar na yt nigdy nie są miarodajne, bo nawet jak wezmą taniego squiera to podpinają do sprzętu za co najmniej 2k USD.


@beethoven: Właśnie to jest główny wniosek z takich testów. Chcesz dobre brzmienie, to postaw na piec/paczke/efekty jako priorytet, gitara jest na drugim planie.
@beethoven: Rozwiązanie jest proste. Kupujesz gitarę za więcej niż 5k, axefx za 10k i się nie przejmujesz, bo masz każde brzmienie jakie chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie co do wagi elementów sygnału to: głośnik > piec > przetworniki > struny (w sensie czy stare czy nowe)
@Kokos: Tak nie jest, bo gitarzyści są konserwatywnymi boomerami i mają poglądy typu: "cyfrowe gorsze od lampy", "tone is in the fingers" albo rozkminianie z jakiego drewna zrobić gałki do potencjometrów itp. Może akurat z gitarą przesadziłem co do tego, że wystarczy jedna, bo wypadałoby mieć parę różnych konfiguracji pickupów. Wystarczyłby jakiś tele z singlami, hollowbody do jazzu i coś z humbuckerami do łojenia.
Thomann pracuje nad czymś takim do efektów, a w Bias FX można sobie zmodelować gitarę inną od tej, na której gramy (bo przecież sygnał i tak jest tam cyfrowy). Jeżeli uda im się z efektami, to kto wie, czy nie stworzą takiego konfiguratora dla wzmacniaczy? Myślę, że jest to do zrobienia. Pytanie tylko jak powstrzymać ludzi od tego, żeby takiego narzędzia nie używali jak darmowego Biasa? ( ͡° ͜ʖ ͡