Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 587
#chemia #budujzwykopem
Woda z odwiertu, taka sytuacja po wlaniu do butelki. Gazuje jak mineralna, to biale to babelki. Gaz nie jest palny ale ma zapach... Kapusty, tak - kiszonej kapusty. Smak po odgazowaniu ok. Cherbata po sekundzie robi sie czarna, mydlo nie chce zupelnie sie pienic. No to teraz krysztalowa kula i prosze zgadywac co tu sie odstawia.
defoxe - #chemia #budujzwykopem 
Woda z odwiertu, taka sytuacja po wlaniu do butelki....

źródło: comment_1620928877Lj82WHKAGZW5AYKXuv68co.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
@Polanin: z tymi metalami mnie zainteresowałeś. Generalnie jest tutaj ziemia gliniasta. Duużo gliny. Woda z powierzchni ciężko wsiąka... Ale co do metali. Powiedzmy te 50 metrów dalej mam wykop i woda ma naprawdę ciekawy kolor. Jest taka na niej tęcza jak po oleju. Czytałem, że to może być żelazo. Dosłownie ta glina wygląda jakby była rdzą pokryta. Woda z odwiertu nic takiego nie ma, jest czysta jak łza - jak już
  • Odpowiedz
Nie, to nie od tego.


@Tarec: tak, dyslektyk totalny jestem ale zwracam na to uwagę. XXI wiek - słowniki automatycznie podkreślają, jednak na mój telefon nie ma polskiego słownika ¯\_(ツ)_/¯, polskich znaków też...
  • Odpowiedz
@defoxe: po prostu każde 10 m slupa wody oznacza +1 atmosferę na dnie. To co jest przy powierzchni stopniowo sie odgazuje do momentu zbliżonego do równowagi, ale na dnie punkt równowagi jest gdzie indziej że względu na ciśnienie. Tam zostanie tak jak jest.
  • Odpowiedz
To co jest przy powierzchni stopniowo sie odgazuje do momentu zbliżonego do równowagi, ale na dnie punkt równowagi jest gdzie indziej że względu na ciśnienie.


@Polanin: tak... Masz rację. Ponieważ pompa faktycznie jest głęboko zanurzona to wyciąga wodę zawierającą ten gaz i po wydobyciu następuje jego dramatyczne uwolnienie z powodu zmiany ciśnienia.
  • Odpowiedz