Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 587
#chemia #budujzwykopem
Woda z odwiertu, taka sytuacja po wlaniu do butelki. Gazuje jak mineralna, to biale to babelki. Gaz nie jest palny ale ma zapach... Kapusty, tak - kiszonej kapusty. Smak po odgazowaniu ok. Cherbata po sekundzie robi sie czarna, mydlo nie chce zupelnie sie pienic. No to teraz krysztalowa kula i prosze zgadywac co tu sie odstawia.
Pobierz defoxe - #chemia #budujzwykopem 
Woda z odwiertu, taka sytuacja po wlaniu do butelki....
źródło: comment_1620928877Lj82WHKAGZW5AYKXuv68co.jpg
  • 118
Dziwi mnie to, że w odwiercie tego gazu brak. Znaczy może jest ale ciśnienie jakoś nie jest zauważalne. Dopiero wypompowując tą wodę ona zaczyna się tak "pienić". Wygazuje i kryształ. Ale po pompowaniu i nabraniu do butelki jest dosłownie biała i aż pianka się zbiera na powierzchni. Po drodze nie ma jak powietrza złapać... Pompa jest zatopiona i rura idzie do baniaka, potem kran. Jak postoi w butelce jakiś osadów w zasadzie
@raven4444: @defoxe: też do głowy mi przyszedł metanotiol, ale nie upatrywałbym raczej jego źródła w pochodzeniu wulkanicznym, ale raczej zanieczyszczenie ściekami. Metanotiol to jeden ze wskaźników których stężenie oznaczane jest przy badaniu uciążliwości zapachowej oczyszczalni ścieków. Może z czyjegoś szamba, jeśli jeszcze ktoś ma?
Co do nie pienienia mydła, to pewnie przez duże stężenie jonów wapnia i magnezu, czyli woda jest twarda.
Z herbatą nie mam pojęcia, mangan tworzy czarne
@defoxe: Metan ma za małą rozpuszczalność, żeby coś Ci się zapaliło. Nic tak nie wykryjesz. Mogłeś się dowiercić do wód po torfowisku czy czymś podobnym. Oddaj to do analizy i tyle. To dużo nie kosztuje, a będziesz wiedział co i jak, bo na przykład metali ciężkich nie widać i nie czuć.