Wpis z mikrobloga

#keto
#carnivore

Jak to jest z tą redukcją?
Ja teraz niczego nie liczę, wszystko na oko. Nie wiem jaki mam deficyt, makro mam "na oko" i co się stanie z moją wagą? Będę chudł bez końca czy dojdę do jakiegoś magicznego punktu, kiedy to mój organizm uzna, że to już starczy i więcej nie schudnę, no chyba, że zacznę liczyć i dotnę kalorie?
Jest coś takiego jak jakieś optimum genetyczne gdzie organizm czuje się najlepiej i dąży do takiej wagi, % tkanki podskórnej?
  • 17
@luk04330 No do tego prowadzi ta keto-carni zasada "jedz tylko jak jesteś głodny i do syta", czyli żarcie na czuja, że ma się ustalić waga optymalna i ma się trzymać sama z siebie. Konkretna waga genetycznie pewnie coś tam zależy, ale największe znaczenie to ma rodzaj aktywności i ilość mięśnia, tak przynajmniej z moich obserwacji wynika. Mam porównanie jak kiedyś biegałem maratony a jak teraz tylko ćwiczę kalistenikę. organizm sam się podregulowuje,
Ja teraz niczego nie liczę, wszystko na oko. Nie wiem jaki mam deficyt, makro mam "na oko" i co się stanie z moją wagą?


W warunkach polowych to czy masz deficyt można określić jedynie przy pomocy trendu masy (utrudnione jeśli robisz akurat rekompozycję). Chudniesz, to masz deficyt. Nie chudniesz, to nie masz deficytu.

Będę chudł bez końca czy dojdę do jakiegoś magicznego punktu, kiedy to mój organizm uzna, że to już starczy
Zasadniczo zawsze przy redukcji leci tak masa tłuszczowa, jak i masa beztłuszczowa. Stosunek może być różny, ale popularnym przybliżeniem jest 3:1.


@anonymous_derp: Czy ja powinienem jakoś starać się wpływać ta ten trend? Czy można i czy warto robić coś z beztłuszczową masą ciała w trakcie odchudzania? Jeśli tak to co najlepiej?
Czy ja powinienem jakoś starać się wpływać ta ten trend? Czy można i czy warto robić coś z beztłuszczową masą ciała w trakcie odchudzania? Jeśli tak to co najlepiej?


@luk04330: Możesz robić trening oporowy, celem zwiększenia ilości szkieletowej masy mięśniowej. Nie zaszkodzi.
@luk04330 Z tego co zaobserwowałem to niestety carnivore wcale nie jest taką super dietą na redukcję. Na początku apetyt spada, to fakt, ale potem człowiek przyzwyczaja się do pysznego mięska i waga albo staje albo nawet wzrasta.

Może warto spróbować czegoś innego jak masz trochę kg do zrzucenia?