Wpis z mikrobloga

Świat oszalał, a media robią z ludzi debili, to już pewne xD w Indiach jest około 36raxy więcej ludzi niż w Polsce. Jeżeli w Indiach jednego dnia zaraziło się 400tys osób (duża liczba, trzeba się bać co nie? xD) to tak jakby w Polsce zaraziło sie 11tys osob xD przypominam że jeszcze ostatnio było u nas około 20k a bywało powyżej 30.
No ale 400.000 robi duże wrażenie, pamiętajcie, wariant indyjski to śmiertelne zagrożenie xD
Coraz mniej się dziwię szurom, media tak obrzydliwe podkręcają emocje że głowa mała.
Na wykopie na głównej też się znalazły newsy o fatalnej sytuacji w indiach xD
#indie #koronawirus
  • 154
@Jebwleb: Niektórzy przechodzą covid gorzej, ale są to osoby osłabione, z chorobami współistniejącymi - i tacy najczęściej umierają. Zdecydowana większość, jak twierdzą specjaliści nawet nie zauważyła, że byli zarażeni.

@Nieszkodnik: Może, tak naprawdę to guzik wiemy.

@vvertoi: CNN przyznało niedawno, że manipulowało informacjami, było na głównej.

@Jebwleb: Czy ty narpawdę jesteś tak ograniczony, by wierzyć, że zwykłe maseczki z materiału są w stanie powstrzymać koronawirusa, który przenika przez
@xandra no okej, ale ty sugerujesz, że specjalistka z dupy ma rację. Nie powołuje się na żadne badania z tego co widzę, tylko #!$%@? głupoty. Warto umieć weryfikować co ktoś mówi w necie.

Jeśli byloby 80% to każdy wie, że byłoby to widać w statystyce zakażeń, tymczasem epidemia nie wygasa, jedynie wyniki trochę powoli maleją, ale one raczej będą utrzymywać się cały czas już na tym samym poziomie (o ile nie będziemy
mówię w kontekscie covida i tego że ludzie trafiają do szpitali


@vvertoi: albo nie trafiają, bo umierają w domach, ponieważ karetka nie przyjechała, lub w karetce, bo szpital nie przyjął pacjenta - czy to, według ciebie, nie jest sterowanie hospitalizacjami?
@StaryWilk mieliśmy ogromne zainteresowanie szczepionkami na grypę, maseczki jakby nie było trochę ograniczają, bo wirus grypy zaraza statystycznie mniej osób niż covid, do tego ludzie dezyfekuja ręce. Mamy dystans w społeczeństwie i nie mam tu na myśli, że stoisz dalej od pani jadzi, ale nie spotykasz się już z taką masa osób, więc gdzie masz się ta grypa zarazic? Do tego największym skupiskiem zakażeń były szkoły (jakbyś się interesował to byś wiedział,
Czy ja dobrze zrozumiałam, że właśnie nazwałaś prof. dr hab. nauk medycznych, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem z chorobami zakaźnymi - specjalistką z dupy?


@xandra: wskaż mi, proszę, wypowiedzi innych profesorów lub gremiów medycznych, które potwierdzałyby tę tezę, że w Polsce 80% ludności przeszło COVID-19. Ja takich nie znam. Ale dziwne byłoby, gdyby ta wiedza dostępna byłaby jedynie jednej prof. dr hab. nauk medycznych, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem z chorobami zakaźnymi, nieprawdaż?
@Nieszkodnik: Problem w tym, że różni specjaliści mówią różne rzeczy, gdy się to wypośrodkuje, wychodzi na to, że faktycznie covid nie jest groźniejszy od grypy. Groźna jest panika z covidem związana i jej skutki w postaci wysokiej liczby zgonów, z nią związana, wśród osób, które wcale na niego nie chorowały.
@xandra no nie ma sensu, bo wybierasz sobie informacje, które ci pasują. Powolujesz się na to co mówi rząd, a potem piszesz do innego Mirka, że trzeba być głupkiem, żeby wierzyć co mówi rząd. Dodatkowo mi sugerujesz,, że w to co mówią eksperci trzeba wierzyc (oburzasz się, że śmiem nie wierzyć jakiejś profesorce), a sama do wyniku 25% dodajesz sobie tak z dupy 15 XD

Jestem pewna, że sama w liczbę 80%