Wpis z mikrobloga

Świat oszalał, a media robią z ludzi debili, to już pewne xD w Indiach jest około 36raxy więcej ludzi niż w Polsce. Jeżeli w Indiach jednego dnia zaraziło się 400tys osób (duża liczba, trzeba się bać co nie? xD) to tak jakby w Polsce zaraziło sie 11tys osob xD przypominam że jeszcze ostatnio było u nas około 20k a bywało powyżej 30.
No ale 400.000 robi duże wrażenie, pamiętajcie, wariant indyjski to śmiertelne zagrożenie xD
Coraz mniej się dziwię szurom, media tak obrzydliwe podkręcają emocje że głowa mała.
Na wykopie na głównej też się znalazły newsy o fatalnej sytuacji w indiach xD
#indie #koronawirus
  • 154
@xandra czekaj, czekaj, czyli nie tylko powolujesz się na "głupich rządzących", ale i sama interpretujesz sobie wyniki? XD jestem pewna, że w tym badaniu były osoby, które nie były wcześniej badane na covid i nie wiedziały, że przeszły. Jestem zaskoczona, że myślisz, że ich tam nie ma ujętych w badaniu i sobie dodajesz z jakiegoś powodu 15% xD przecież takie badanie nie miałoby nawet sensu XDDDD
@slepauliczka: Podałam szacunkowe dane, celowo trochę zaniżone, z czym masz problem.

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka chorób zakaźnych, szacuje, że liczba bezobjawowych lub skąpoobjawowych infekcji SARS-CoV-2 sięga w naszym kraju nawet 80 proc. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na oznaki, które mogą świadczyć o zakażeniu.

Chcesz się licytować na wiedzę, ze specjalistką od tego? xD
Po co masowe szczepienia, osób, które już mają przeciwciała. Muszę wszystko jak krowie na granicy tłumaczyć?
@xandra: ale ty w swojej ignorancji masz w głowie że covid potrafi niszczyć płuca nawet bezobjawowo? To nie jest tak że nagle ktoś pada trupem. To wychodzi po miesiącach. Covid daje podkładkę pod zapalenie płuc które może trwać tygodniami bez żadnych objawów. Letki kaszel dyskomfort. Później na RTG wychodzą zmiany. Cześć się cofa a inne nie. Naszczescie większość ludzi rozumie zagrożenie.
Nie trzeba mieć wyższego, by zauważyć, że liczba zarażeń jest dziwnie skorelowana z sytuacją polityczną w Polsce ¯_(ツ)_/¯


@xandra: chyba nie sugerujesz ze rządzący sterują wirusem i jak im się podoba to szpitale są zapełnione a jak nie to nagle zwalniaja się miejsca? bo przeciez wcale nie chodzi tu o sezonowosc takich wirusow, calkowitym przypadkiem rok temu pierwsza 'fala' przebiegała terminowo tak jak w tym roku tylko na o wiele mniejszą
@slepauliczka: Dałam linka, teraz Pinokio szuka sobie sam ¯\_(ツ)_/¯

@Jebwleb: Owszem, są takie przypadki, tyle że jest ich niewiele. Ogólnie temat powikłań jest śliski, ponieważ są to skrajnie różne przypadki.

@Nieszkodnik: Zapytaj jej, ja tylko cytuje słowa specjalistki.

@vvertoi: No cóż, skoro tego nie widzisz, to popatrz na statystyki jeszcze raz.
covid potrafi niszczyć płuca nawet bezobjawowo? To nie jest tak że nagle ktoś pada trupem. To wychodzi po miesiącach. Covid daje podkładkę pod zapalenie płuc


@Jebwleb: Covid to w ogóle niesamowita choroba, zwykle bezobjawowa, tak na prawdę niewykrywalna, bo te testy i ich skuteczność to żart, a do tego wyeliminował inne choroby jak np grypa. ¯\_(ツ)_/¯