Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirko, proszę o pomoc. Piszę z anona, bo aż wstyd się przyznać jak dałem się zrobić w przysłowiowego wała. Półtora roku temu kupiłem mieszkanie w bloku z obrazka. Góra to wizualizacja przed budową, a dół do obecna szara rzeczywistość. Deweloper nie popisał się i zapewne z oszczędności nie przejął terenu tuż przed blokiem od osławionego PKP. Efektem jest nieustanne błoto i bałagan przed blokiem. Wygląda to okropnie, aż wstyd kogoś do siebie zaprosić :( Deweloper zbytnio tematem się nie przejął, obsadzona przez nich administracja nic z tym nie robi. Ma ktoś jakiś pomysł jak można ten teren zagospodarować zgodnie z prawem?

A dla kupujących rada na przyszłość, aby sprawdzać dokładniej niż ja teren wokół nieruchomości i jego status prawny. Jak widać, wizualizacja nijak ma się do rzeczywistości.

#patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie #warszawa #polskieobozymieszkaniowe #patologiazmiasta #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6086fe93df02be000aefec11
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
źródło: comment_1619500671VO1hOjBrP96NMI89oHBPZo.jpg
  • 182
A co Twoim zdaniem zrobic powinna administracja? Teren nie należy do kategorii wspólnoty. Wspólnota nie może nabyć innej nieruchomości, pozostaje zaproponować dzierżawę terenu
@AnonimoweMirkoWyznania: ech, patrzę sobie na mapę gdzie to jest i aż się za głowę łapie. Ten teren przed blokiem faktycznie jest PKP, co ciekawe, to najprawdopodobniej rezerwa pod nigdy niepowstala odnogę linii kolejowej. Strzelam, że developer kupił od kolei ten teren. Świadom jesteś że masz z dwóch stron tory (często używane, wiec hałas) a z ostatnie hale i fabryki? Takie trochę średnie miejsce do mieszkania, naszczescie masz dojazd do Jerozolimskich ale
@AnonimoweMirkoWyznania: no wow niezagospodarowany teren zaraz po zakonczonej budowie, rozjechane trawniki. Bez sensu byłoby to robić od razu czeka się kilka miesięcy aż się ludzie wprowadzą, przyjeżdżają ekipy, dostawcy, stolarze i i tak wszytko demolują dookoła więc lepiej z tym zaczekać, tak sam9 jak z malowaniem klatek, aż siludzie wprowadzą. Druga sprawa, że nasadzenia tdzeba robić w odpowiednim czasie, a nie jak jest zima, albo przymrozki.
@gosvami: Tak jakby mieli inną opcję. Ja szukam gotowych mieszkań i nie dość, że są droższe, to te lepsze lokalizacje są już dawno wykupione przed końcem budowy i nawet nie mam szansy kupić tam żadnego mieszkania.
@mako37: Wybieranie zarządcę przez dewelopera (a konkretnie czynienie tego w akcie notarialnym) jest w spisie klauzul niedozwolonych. Niestety tylko 1% kupujących czyta dokładnie akty przed podpisaniem.
A sprawdziłeś, że za tym budynkiem bedzie trasa szybkiego ruchu?


@sfr: Teoretycznie tak, ale w praktyce nie ma szans na tę drogę szybciej jak za 15-20 lat, chyba, że z powrotem GDDKiA ją przejmie. Odcinek od mordoru do alei jerozolimskich pewnie nigdy nie powstanie.


Ten teren przed blokiem faktycznie jest PKP, co ciekawe, to najprawdopodobniej rezerwa pod nigdy niepowstala odnogę linii kolejowej.


@WOparachAbsurdu: Na odwrót. Tamtędy jechała WKD do lat
źródło: comment_1619514116eq7bK1bf49iFUVHC0S1lye.jpg