Wpis z mikrobloga

@Marcyn ostatnio przerabiałem ten temat. Po obejrzeniu setek stron i filmików kupiłem za 5k LG z pompą ciepła. Podobno to jedyny sensowny zakup (pompa ciepła).
@robvan jak długo używasz? Polecasz? Szukam pralko suszarki z pompą ciepła i z tego co widzę to jest tylko jeden model aeg/elektroluxa na rynku? Aż wierzyć mi się nie chce, że inne firmy nie wypuściły swoich modeli z podobnym rozwiązaniem, wiesz coś o tym?
@walczezlenistwem używam krótko. Może miesiąc. Ogólnie to żona się uparła na to rozwiązanie. Pranie fajne. Ale ten czas prania+suszenia.... Czasem do 9 godziny się wydłuży. Ale ogólnie na plus. Niemniej jednak nie mam porównania z modelami bez pompy.
@robvan czasu sie nie boje. Planuje załadować wieczorem, ustawić by o 8-10 zaczęła gdy jestem w pracy i skończyła po obiedzie. Nastawiam sie na tryb ekonomiczny, jedynie czego mi w niej brakowało to zbiornika na płyn do prania/płukania by sama sobie dozowala. Wowczas zaczalem szukac innych modeli i okazała sie straszna bieda, nie ma innego modelu:/
@walczezlenistwem jeśli mieszkasz w bloku i masz upierdliwych sąsiadów to może być problem z praniem w nocy. Pralka jest dość głośna. A zbiornik chyba ma na płyn zmiękczający taki że sam sobie pobiera tyle ile potrzebuje. Ale głowy sobie nie dam urwać.
@robvan: no i mogą oba urządzenia pracować w tym samym czasie. Ogólnie zrobiłem mały risercz i ten sprzęt, który kupiłeś jest fajny, ale ten czas mnie trochę przeraża. Dobrze, że tu trafiłem i dostałem to info :)
@crasti: https://allegro.pl/oferta/pralko-suszarka-samsung-wd8nk52e3aw-ecobbubble-10628428581

Udało sie to trafić za 1900zł z mediamarkt. Znajomi też ją mają i nam polecili. Kilka razy używaliśmy opcji suszenia i sądzę, że jest spoko. Trzeba było tylko na chwile rzeczy rozłożyć na łóżku, aby doschły, bo były leciutko wilgotne. Nie trzeba ich również po suszeniu prasować.

Pewnie teraz na jesień będziemy częsciej tej opcji używać, bo jak było ciepło to rozwieszaliśmy rzeczy na balkonie.
@Marcyn: o stary! trafiłem na ten wątek bo własnie w/w pralkoszuszarka doprowadza mnie do szału, po ok pół roku przestała suszyć - a bardziej moczyć, zapycha się tam kłaczkami jakiś filtr. Teraz po kolejnym okresie czasu znowu to samo i mam nadzieje ze uda mi sie zwrócić ten szmelc; @robvan jak po dłuższym okresie używania sprawuje się LG?