Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś sposób, żeby nie robić żadnych aktualizacji przy windows 10?
Mam 8 letniego laptopa, który cały czas działa tak jak trzeba, nigdy mnie nie zawiódł. Jednak z aktualizacji na aktualizacje, stopniowo latami, działa coraz wolniej. Dodam, że kiedyś zrobiłam przywrócenie fabryczne do pierwotnego stanu windowsa 10 i byłam totalnie zdziwiona, że mój laptop potrafi się włączyć w 10 sekund i nie zamulać.
Niestety sielanka nie trwała długo, z jakiegoś durnego powodu windows 10 ma ustawione tak, że tylko przez 7 dni można nie aktualizować komputera, a potem samo się aktualizuje i znowu jest #!$%@? :/.
Najśmieszniejsze jest to, że tłumaczą to tym, że specjalnie jest tak ustawione z uwagi na to, że nieaktualizowany komputer może się szybciej zepsuć i zamulać xD. Ale przecież przez aktualizacje mam ciągłe awarie i zamulanie :/
Jest na to jakiś sposób, nie licząc kupno nowego komputera? Nie lubię pozbywać się czegoś co działa dobrze.
#kiciochpyta #pytanie #komputery #informatyka #rozowepaski #windows
  • 9
@thority: internet jest mi potrzebny do pracy, mogę go podłączać w trakcie działania i odłączać przed wyłączeniem komputera? Nie zaktualizuje mi z automatu komoutera w chwili gdy go podłączę do sieci?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lazurka: Również polecam zainwestować w dysk SSD. Sprawi to wyraźnie zauważalną różnicę w szybkości działania komputera. Sam w sporej części zapewne dzięki tej "inwestycji" do dziś na co dzień korzystam z około 9-letniego laptopa i nie czuję potrzeby zmiany na coś nowszego.
@Lazurka: zazwyczaj w ciągu roku M$ wydaję dwie duże aktualizację, a reszta to poprawki bezpieczeństwa. Najlepiej zaktualizować do najnowszej kompilacji i będzie spokój na jakiś czas.