Wpis z mikrobloga

654 + 1 = 655

Tytuł: Dawca przysięgi. Tom 3. Część 1
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★

Tempo nieźle zwolniło, praktycznie nic w pierwszej część tomu trzeciego się jak dla mnie nie wydarzyło. Pewnie to wina dzielenia tomu i jak przeczyta drugą część to sumaryczna ocena będzie wyższa. Na chwilę obecną jedynie ostatnia wizja Dalinara ma moim zdaniem jakiekolwiek znaczenie, jeśli chodzi o fabułę. Za wiele nie ma więcej do opisywania.
Jeśli chodzi o rozwój/regres postaci to swoją pozytywną pozycje ugruntowuja Dalinar i Kaladin (w tej kolejności), ale postać Shallan...... Lubiłem ją całkiem w dwóch pierwszych tomach, ale w Słowach Światłości coś mi zaczęło przeszkadzać, a tym problemem jest


Reszta postaci ani mnie nie grzała ani ziębiła.


Wątek mostu czwartego mógłby nie istnieć, argumentacji Moasha co do chęci zemsty też nie kupuje.

Co by nie psioczyć narazie i tak chce poznać dalej historie Rosharu.

#bookmeter #brandonsanderson #sanderson #ksiazki #cosmere #archiwumburzowegoswiatla
k.....d - 654 + 1 = 655

Tytuł: Dawca przysięgi. Tom 3. Część 1
Autor: Brandon Sander...

źródło: comment_1617601885uHdEKgRXOP8ZPZkEjciEqu.jpg

Pobierz
  • 31
@kruzd: o kurde jaki fart, weź mi proszę streść ten tom po krotce bo jakiś czas temu przerwałem czytanie dawcy 2 a za dwa tyg wchodzi rytm wojny i boję się że nie ogarnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kruzd: Ja postanowiłem odświeżyć cała serię zanim wchłonę tom 4. Co do cz. 1 tomu 3 to faktycznie jest nuda, spora część cz. 2 też jest podobna i dopiero końcówka nadgania. Ale faktem jest ze to najsłabsza z części.