Wpis z mikrobloga

Mirki, przychodzę do was z prośbą o pomoc. Kupiłem laptop bez systemu operacyjnego "HP Pavilion 15-eg0028nw". Ponieważ miałem już wcześniej wolny klucz Windows, I tu zaczyna się mój problem, tak jak dziesiątki razy wcześniej w innych przypadkach: zrobiłem nośnik systemu, zmieniłem kolejność w Biosie, uruchamiam instalator, przechodzę przez poszczególne okienka, i w okienku przydziału partycji nie mam zupełnie żadnych informacji o dyskach - zupełnie nic.

Pierwsza myśl:
Wchodzę w cmd uruchamiam diskpart lecz pokazuje on tylko pendrive.
Później wszedłem do biosu, lecz w biosie dysk widnieje jak najbardziej. Zacząłem szukać w internecie różnych rozwiązań, ale zupełnie nic nie poskutkowało. Załadowałem sterowniki, zmieniałem opcje w biosie - zupełnie nic nie pomogło

Druga myśl:
Spróbuję zainstalować Linuxa, pobrałem Ubuntu, wrzuciłem instalator - wszystko śmiga. Lecz właśnie sprawa jest taka, że niestety na tym lapku musi stać Windows. Tutaj rodzi się moje drugie pytanie, ponieważ przeszukałem znaczną część internetu i nie dotarłem do odpowiedzi. Istnieje jakiś sposób na instalację Windowsa bezpośrednio z poziomu Linuxa? Bez flashowania pendrive? Ponieważ nawet po instalacji linuxa dalej instalator nie widzi dysku zupełnie

Bardzo zależy mi żeby postawić tego windowsa na tym lapku.

#komputery #informatyka #systemoperacyjny
#windows10 #windows #linux
  • 21
  • Odpowiedz
jakby ktoś się jeszcze męczył, że instalator nie widzi tych sterowników na pendrive. Należy te sterowniki wypakować i przekopiować luzem bezpośrednio do głównego katalogu pendrive-a, pliki nie mogą być w podkatalogach.
  • Odpowiedz