Wpis z mikrobloga

Mirki co uwazacie o takim sprzecie pc pod laby ?
Glwonie esx/wmworkstation i laby po CCIE ( duzo RAM/CPU)

W zestawie i9 10 corow/20 watkow , 64 gb ram z mozliwoscia rozbudowy do 128.
Myslalem nad AMZ RYZEN ale gdzies mi sie obilo o uszy ze jest problem z wirtualizacja , z obrazami cisco .

Czy ESX/VMworkstaton bedzie to wspieral ?

Wszelkie uwagi mile widziane

Procesor Intel Core i9-10900K, 3.7GHz, 20 MB, OEM (Intel Core i9 10900K (10. Gen) - 3.7)

Płyta główna ASRock Z490 PHANTOM GAMING 4/AC

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-32GVK) x2

Obudowa SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB (SPC250)

Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 600W (BN247)

Dysk SSD Samsung 970 Evo 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7E1T0BW) x2

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB HE1425 (SPC278)

Chłodzenie wodne SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 (SPC242)

#ccie #cisco #informatyka #komputery #narbik #orhanergun #siecikomputerowe #vmware #wirtualizacja #pc #ccna #ccnp #labeveryday
  • 16
@d1sconn3cted: mialem serwer ktory byl glosny i duzy, stara nie byla zadowolona ... Zmienielismy mieszknie i nie bardzo jest miejsce. Komp/worsktacja bedzie sluzyl tez do celow prywatnych po 10 latach moze jakies gierki odpale w koncu.
Wirtuzalicja glowne sieci.
byl glosny i duzy


@dydy: nie każdy serwer taki jest :P No ale skoro ma też służyć do celów prywatnych to dużego pola do manewru nie masz, możesz też pomyśleć i pójść w płyty, które obsługują xeony i są w normalnym formacie (nie chce mi się szukać jaki to jest socket xd), najszybsze w grach nie będą ale będziesz miał więcej rdzeni i esx też się bardziej polubi z xeonem aniżeli
@majk3l: ale sam OP zaznaczył:
"Myslalem nad AMZ RYZEN ale gdzies mi sie obilo o uszy ze jest problem z wirtualizacja , z obrazami cisco ."
nie weryfikowałem tego ale jeżeli jest taki problem no to średnio by szedł w AMD
@d1sconn3cted: wiem wiem

@d1sconn3cted: Xeony na podstawkach serwerowych generalnie cierpią na niskie taktowanie, choć fakt, że parę rdzeni więcej można wziąć, ale cena zatrważa jeżeli mowa o nowych.

@dydy: sugeruję poczytać więcej o problemach z wirtualizacją. Fakt, też coś kojarzę, ale jakieś stare tematy ale powinny być już deprecated. Jeżeli chcesz "cywilną" platformę intela to zestaw się nada, ale nie z tą płytą (AsRock zawalił tę generację). Możesz wziąć
CPU SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB HE1425 (SPC278)

Chłodzenie wodne SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 (SPC242)


@dydy: Schładzacz weź tylko jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak powietrze to najlepiej jakiś lepszy (np. Grandis), jak woda to Arctic Cooling jest spoko, ale generalnie to jak i buda kwestia gustu.

Tylko zasilacz mi średnio podchodzi. Imo lepiej jakiś seasonic.
@dydy: na początek zmień płytę. Z490 Tomahawk będzie o niebo lepsza, a też nie wcale dużo droższa.

Kolejnym elementem do zmiany jest oczywiście zasilacz. SP9 do takiego zestawu to nie jest dobry pomysł, tym bardziej, jeżeli spojrzymy, że bazuje na chińskich kondensatorach od Elite i platformie HEC. Weź sobie chociażby Supremo FM2 650/750W w zależności od tego, o jakiej karcie później myślisz w tym PC. Wyższa sprawność, wyższa kultura pracy, Full-modularne