Wpis z mikrobloga

Opromieniony chwałą wybawcy Smoleńska, król wrócił do Rzeczpospolitej, gdzie czekały go nowe wyzwania. Rozejm zawarty ze Szwecją w Altmarku w 1629 roku w zbliżał się ku końcowi. Był to rozejm dla Rzeczpospolitej upokarzający i negatywnie wpływający na jej gospodarkę, głównie poprzez narzucenie przez Szwecję ceł pruskich. Dyktując 6 lat wcześniej państwu polsko-litewskiemu tak ciężkie warunki, Szwecja oraz jej władca Gustaw II Adolf byli u szczytu potęgi. Przez te 6 lat sporo się jednak zmieniło.

Link do znaleziska - Władysław IV Waza – wojownik w czasach pokoju | część 3

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #polska #wojsko #militaria #europa #wojskopolskie #rosja #szwecja
sropo - Opromieniony chwałą wybawcy Smoleńska, król wrócił do Rzeczpospolitej, gdzie ...

źródło: comment_1615307342wULmv1H810tnT4vp1neszL.jpg

Pobierz
  • 40