Wpis z mikrobloga

Kochani,
Jak zawsze daje tagi ostrzegawcze dla tych co źle reagują na takie tematy: #dzieci #choroby #udar #spiaczka #cukrzyca #neurologia #rehabilitacja #lekarz #zdrowiegucia #afazja #medycyna

Z Guciem jest coraz lepiej. Daleko nam do sytuacji idealnej ale jak przypominam sobie jego stan dokładnie rok temu, kiedy był jeszcze w śpiączce to jestem bardzo szczęśliwy z tego co udało nam się osiągnąć.

Teraz po kolejnym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zasugerowano nam, że Gucio jednak powinien uczęszczać już do jakiejś placówki jak #przedszkole terapeutyczne - żeby miał kontakt z innymi dziećmi plus jednak opiekunowie w takim miejscu widzą dzieci codziennie więc też mają możliwość lepszej oceny oraz sugestii co do tego jak powinniśmy dalej działać.
Jednak turnusowe działania takie jak teraz u nas się nie sprawdzają. Musimy więc pomyśleć o przeprowadzcie gdzieś blisko miejsca gdzie Gucio mógłby mieć ciągłą, codzienną rehabilitację.

Pada na #warszawa ponieważ tam właśnie jeździmy na tunusy rehabilitacyjne plus znamy tam kilku lekarzy oraz kilku terapeutów, na których liczymy, że uda się umówić na współpracę.

I tutaj moje pytanie bo szukam najlepszego możliwego miejsca dla 4.5 latka z poniżej wypisanymi problemami.

Czy znacie jakieś przedszkola terapeutyczne na teranie Warszawy, które moglibyście mi polecić do sprawdzenia?

Stan syna na dzisiaj:
1. Gucio zaczął widzieć - niestety widzi na odległość ~2 metrów - z bliska potrafi rozpoznać nawet dosyć małe detale - raczej widzi tylko 2D więc ma problem z rozpoznaniem głębii oraz poważny porblem z rozróżnianiem kolorów.
2. Porusza się samodzielnie jednak nadal potrzebuje drobnej asekuracji - trzeba pilnować, żeby nie wszedł na zewnątrz np. bezpośrednio na ulicę czy nie wpadł na jakąs przeszkodę. Poza tym, w miejscu które zna, potrafi poruszać się samodzielnie.
3. Ma cukrzycę typu I więc potrzebuję placówki gdzie mogliby podjąć się przyjęcia właśnie dziecka z taką przypadołością.
4. Ma nadal poważne problemy z komunikacją - właściwie to komunikacja ogranicza się do znaków z metodyki #aac "koniec" i "jeszcze" oraz odpowiada logicznie na zadane pytanie odpowiednio kiwając głową na "tak" / "nie".
5. Z wypowiadanych słów to niestety niewiele. Pomniejsze sykcesy z wypowiadaniem "mama" i "baba".

Najbardziej zalezy mi właśnie na treningu uwagi i włąśnie komunikacji. Znacie jakieś przedszkola terapeutyczne gdzie takimi sprawami się zajmują?