Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używa może trójpozycyjnych łączników monostabilnych? Tzn. takich z pozycją neutralną: (góra) - OFF - (dół)
Jeżeli tak to prośba o podrzucenie jakichś modeli. Znalazłem tylko jeden od Hagera/Berkera: LINK, ale wychodzi dosyć drogo.

Chciałbym wynaleźć coś takiego jak poniżej - Kontakt Simon niestety nie ma w ofercie łączników chwilowych tego typu.

#inteligentnydom #smarthome
ar300 - Czy ktoś używa może trójpozycyjnych łączników monostabilnych? Tzn. takich z p...

źródło: comment_1615138364Y01PRzcvTUUFtyTzBEddJA.jpg

Pobierz
  • 6
@kwantowykocyk: Temat jest pod zigbee, w puszce mam pilota ON/OFF (2 osobne kanały) i chciałbym go wysterować:
- kołyska w dół -> ON
- kołyska w górę -> OFF
czyli zwieramy w danej chwili tylko 2 sygnały.

Próbuję wyszacować koszt łączników do domu i chyba wolałbym nie kupować przycisków dzwonkowych - żeby zachować idempotencję komunikatów i uniknąć scenariusza, że nacisnę przycisk - nic się nie stanie, nacisnę drugi raz i światło
@kwantowykocyk: kurcze rewelacyjna cena... nie wiedziałem że jest Aqara w wersji z ramką. Chińskie gotowce wcześniej odpuściłem, bo nie znalazłem ramek wielokrotnych - w kilku miejscach mam np. przełączniki w puszce wielokrotnej z gniazdami

Z Kontakt Simon jest tak, że bardzo kiepsko go opisują, ale nie jest monostabilny tzn. przycisk zostaje w każdej z 3 pozycji i nie odbija.