Wpis z mikrobloga

@Problem_Trzech_Cial: ja wymieniałem w innych rowerach, jeżeli to oś zintegrowana w korbie to bez problemu wsadzisz tam np GRX 1x i bardzo fajnie to działa. Jedyny problem jak będziesz chciał bardziej miękkie przełożenia, to wtedy albo mniejsza zębatka, albo większa kaseta z tyu.
Janek Piątkiewicz z bikeshow.cc ostatnio coś takiego uczynił, pojechał z tym do Calpe i nawet chwalił.
Ogarnij sobie na jego kanale na YT. Ale z tego co widzę to raczej tanie rzeczy to nie są. IMO bez sensu.
Sam przyznał że zrobił to z ciekawości i dla zabawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Problem_Trzech_Cial: o Panie, też miałem ostatnio taka rozkmine przy RC520, ale się jednak nie podjąłem. Dokładnie jak poprzednik - znajdź bcd korby i wtedy kupujesz w zasadzie dowolny blat. A co z manetka od przedniej przerzutki? Ta dźwignia nie będzie nieco latać bez linki? :p
Czy wymieniał ktoś dwa blaty na jeden blat np. jakiś 40


@Problem_Trzech_Cial: Ja i też w tribanie ale miałem korbę na trzy zębatki to było bardzo prosto, miałem na 39T. Na dwóch tarczach po odkręceniu jednej na pełnym zakresie kasety z jednej strony będą zbyt duże przekosy.

Ogólnie bardzo łatwo jest to zrobić tylko najlepiej by wszystko było dedykowane do 1x11 oraz należy pamiętać o chainline czyli łańcuch ma trafiać prostopadle