Wpis z mikrobloga

Miruny z #latarki pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szlag mnie trafia już ze świecieniem zawsze telefonem. Chciałbym kupić porządną latarkę na lata - solidną, z gwarancją, ładowaną i dobrym zasięgiem (często wieczorem wychodzę z psem do lasu i fajnie by było rzucić okiem czy aby zwierzyny leśnej nie ma na drodze).

Budżet powiedzmy do 500 PLN, ale jak coś będzie więcej to z przyjemnością rozważę.

#kiciochpyta
  • 20
@sergio91: Nie masz nic do powiedzenia to po co się odzywasz? Bez hejtu, z ciekawości pytam, bo nie rozumiem co chciałeś mi przekazać w ten sposób? Skoro Cię nie obchodzi trzeba było ominąć wpis albo mnie na czarno wrzucić i z głowy.
@sabtuzdeamon: Też polecam Armyteka. Ja bym wziął tego: https://armytek.com.pl/pl/p/Latarka-czolowa-Armytek-Wizard-C2-Pro-v4-warm/164. Od tego wyżej różni się głównie diodą (musisz sam zdecydować, która ci bardziej pasuje), w zestawie jest uchwyt na rower, no i w tym sklepie masz 10 lat gwarancji. + jest to świeży model

Jakbyś chciał jednak coś po taniości to polecam Skilhunt H04 RC, ale to najlepiej kupić w Chinach i trzeba dokupić 18650 jak nie masz.
@sabtuzdeamon: Armytek jest traktowany jako latarki dla profesjonalistów i cena też jest odpowiednio wyższa względem np. Skilhunt (też bardzo polecane). W Nichia płacić dodatkowo za wysokie CR (oddanie barw) i bardzo to polecam bo widać sporą różnicę. Jest też Skilhunt z wysokim CR, ale jak szukałem to nie był dostępny w PL.
Normalny led dla mnie przyjemniejsze jest ciepły, ale jak jest wysokie CR to te 4000k super się zachowuje -
@FalcoToJa: @FruMar: dzięki wielkie Panowie! Właśnie patrzę w sklepie i c2 pro i Nichia są w tej samej cenie; muszę rzucić okiem na kompie, bo nie mają na stronie porównywarki.

Na pewno kolorek mi bardziej biały odpowiada na dworze, jakoś ciepły wydaje mi się zbyt rozmywać kontury jak patrzę na filmach.

Brawa ma jakieś specjalne zastosowanie oprócz komfortu?

EDIT: już widzę: różnią się diodą - czyli pewnie żywotność?
@sabtuzdeamon: Wybacz mireczku, nie mogłem się powstrzymać:
"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew,
@sabtuzdeamon: @sabtuzdeamon: @sabtuzdeamon: Nie wiem, czy różnią się żywotnością, ale raczej to nie ma większego znaczenia. Żywotność takiej Cree XM-L2 to 50000h (więc te pewnie mają podobną, albo wyższą), więc raczej szybko jej nie zużyjesz.

Cree i Nicha różnią się głównie CRI. Nichia ma wysoki, więc jej światło przypomina bardziej światło słoneczne, dlatego barwy są bardziej naturalne, przypominają te za dnia.
@sabtuzdeamon: Bierz tą, która Ci się bardziej podoba, bo to wybór w pełni subiektywny.

imo cokolwiek wybierzesz, to będziesz zadowolony, jeżeli dotychczas świeciłeś tylko telefonem xD.
@sabtuzdeamon: Żeby była jasność - nie brandzluje się do latarek ;) Potrzebowałem jakieś do świecenia przy różnych pracach zamiast telefonu i tyle. Budżet miałem podobny, choc lepszy niższy niż większy. Nad C2 Pro też się zastanawiałem - taaaaka mocna jest, ale te tryby turbo działają bardzo krótko bo się mocno nagrzewa i elektronika zmniejsza swiecenie. Mam w domu sporo "żarówek" led z wysokim CR i super się przy nich pracuje, więc
@sabtuzdeamon: Trochę odpisałem nizej. Żywotność w tyś godzinach dla obu diod. Wysokie CR poprawia komfort patrzenia, lepiej rozróżniamy kolory, kształty, kontrast. Pracuje "wzrokiem" i zwracam na takie rzeczy uwagę. Posiedz sobie przy jakieś najtańszej swietlowce i przy dobrym oświetleniu to zobaczysz o co chodzi.
@sabtuzdeamon: serce się raduje :) Bierz tylko z oficjalnego sklepu armyteka, parę zł drożej, ale pewniej z gwarancją.
Będziesz zadowolony :) Instrukcje przeczytaj, bo trochę trybów ma, ale jest bardzo intuicyjna. Polecam włączyć miganie diody w wlaczniku - informuje gdzie jest latarka oraz kolorem pokazuje stan baterii, a zjada bardzo mało prądu (na jedyn naładowania może migac do 25 lat ;))