Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, Mireczki.
Teść zamówił WC z lazienkaplus.pl. Kurier przyjechał, zostawił. Później teść odpakowuje, a porcelana w stanie jak na zdjęciu - potłuczona, praktycznie niezabezpieczona. Sprzedawca odsyła po jakieś protokoły do kuriera. Co może zrobić? Zależy mu na czasie, bo łazienka na wykończeniu, a nie ma WC. Moim zdaniem sprzedawca powinien zwrócić kasę/wysłać nowy przedmiot i samemu się użerać z kurierem. Karton nie miał oznaczeń, że delikatna zawartość.

#prawokonsumenckie #prawo #remontujzwykopem
BotRekrutacyjny - Mam pytanko, Mireczki.
Teść zamówił WC z lazienkaplus.pl. Kurier p...

źródło: comment_1611149100nDtrAfn2hPWjMpTxCRVt7N.jpg

Pobierz
  • 69
@BotRekrutacyjny: szkoda, że nie spisałeś protokołu przy kurierze.
Teraz istotna jest jedna kwestia. Czy opakowanie zewnętrzne było uszkodzone? Jeśli nie, to, według przepisów prawa, można spisać protokół szkody po doręczeniu, zawierając w nim taką informację. Dodać też warto, że nie było zabezpieczenia wewnętrznego, żeby całkowicie zwalić winę na sprzedawcę. A dlaczego? Bo jeśli prot. nie był spisany przy dostawie, a opakowanie było nieuszkodzone, to i tak odszkodowania firma kurierska nie wypłaci
@BotRekrutacyjny: Nie słuchaj tych ludzi co mówią, że masz otwierać paczkę przy kurierze. Kurier nie ma obowiązku czekać. Zadzwoń do kuriera, że chciałbyś spisać protokół, a jak nie, to na infolinię co robić. Mi przyszły potłuczone talerze. Porobiłem zdjęcia przy otwieraniu. Zadzwoniłem do kuriera, bezproblemowo przyjechał, spisał protokół, zdjęcie protokołu wraz ze zdjęciami wysłałem do sprzedawcy i wysłali mi nowe talerze nawet nie czekając na uwzględnienie reklamacji. Pewnie często się to
Moim zdaniem sprzedawca powinien zwrócić kasę/wysłać nowy przedmiot i samemu się użerać z kuriere


@BotRekrutacyjny: a skąd sprzedawca ma wiedzieć, że teść sam nie #!$%@?ł tego tronu? bo np. sam chciał wyciągnąć z pudła i mu wypadło? nie ma protokołu - nie ma odszkodowania od kuriera i dlaczego sprzedawca, który może być na drugim końcu polski ma odpowiadać swoim majątkiem za szkodę, która nie jest jego winą? zastanów się dzbanie. to