Wpis z mikrobloga

67. edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans nie była najciekawszym z wyścigów wszech czasów, ale zasłynęła czymś innym co ACO chciałoby odtworzyć nowym regulaminem technicznym. Legendarna w tamtej edycji była stawka bijąca się o wygraną. Toyota, Mercedes, Audi, BMW, Panoz, Nissan do tego prywaciarze z Courage i Loli. Niewyobrażalne bogactwo w najwyższej klasie. Odtworzenie tego klimatu pozwoliłoby na upchanie wielu ciekawych kierowców walczących o wygraną w tym klasyku stąd wiążę ten wpis z F1. Poniżej Toyota GT One, reszta w komentarzach.
#f1 #motorsport
źródło: comment_1610549319DJ7EiQFqyfoRPQcDuMlBpX.jpg
  • 27
To wtedy jak Webber wzbił się w przestworza?


@jedlin12: dokładnie wtedy, Webber w kwalifikacjach a Dumbreck w wyścigu. Początek wyścigu to prawdziwa uczta, walka Mercedes vs. Toyota i czyhające za nimi wolniejsze, ale bardziej oszczędne BMW a w tle Audi vs Nissan i Panoz. Toyota i Mercedes są szybsze, ale BMW rzadziej zjeżdża po paliwo dzięki czemu o wygraną walczy 5 ekip od 3 producentów, gratka dla widzów. Po kilku godzinach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barystoteles: O panie... Takie czasy nie wrócą już chyba. Nie wiem, czy z nowym regulaminem się uda. Chciałbym, naprawdę, ale może być ciężko.
Kto wystawia samochód w 100% zbudowany przez siebie? Chyba tylko Peugeot i Toyota?
Bez F1, bez 911 gt1, mech...


@push3k-pro: owszem to legendarne auta, ale startowały osobno, z uboższą konkurencją. Tymczasem 99' (i 98' w sumie też) to prawdziwa ofensywa producentów chcących wygrać klasyfikację generalną wyścigu.

rozdeptany mercedes mi się podoba, ale poprzednik (będący w N4S:HP2 z 2002) to nadauto, samochód marzeń.


@zolwixx: co do wyglądu to już kwestia gustu, mi osobiście bardziej podoba się edycja z 99', która była tak ekstremalna, że
źródło: comment_1610611467ZNbh75Z2eXLRgNsKG6G67c.jpg
owszem to legendarne auta, ale startowały osobno, z uboższą konkurencją. Tymczasem 99' (i 98' w sumie też) to prawdziwa ofensywa producentów chcących wygrać klasyfikację generalną wyścigu.

@barystoteles: Ni zgadzam się z tym twierdzeniem, po za tym oba wozy miałeś w 1998 roku.