Wpis z mikrobloga

@chud: hasło klucz: progi podatkowe. Wielu przedsiębiorcom opłaca się brać w leasing droższy samochód bo przy tańszym wypadaliby w wyższy próg podatkowy więc wolą wziąć droższy samochód żeby łapać się na niższy. Finansowo wychodzi podobnie ale przynajmniej jeździsz Porshe a nie Volkswagenenm
  • Odpowiedz
@chud: nie wiem, jestem zwykłym robakiem na etacie i #!$%@? się na tym znam ale to mi wytłumaczył znajomy który współpracuje z przedsiębiorcami którzy stosują taką praktykę. Wytłumaczył mi to dużo konkretniej niż ja tutaj, razem z liczbami etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@koleszka2000 gotowa a leasing jaka jest różnica między odliczeniem od podatku? Wydawało mi się że tu i tu można odliczyć tylko 50% VAT i autko max do kwoty 150k bo później się nie da odliczyc. Zawsze kupuję auta za gotówkę ale leasing jest naprawdę dużo bardziej opłacalny podatkowo? Możesz mi odpowiedzieć bo nie mam w tym doświadczenia?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wacky: nie mówię o VAT, wiem tylko, że trochę inaczej to wygląda u vatowców a inaczej przy branżach zwolnionych z podatku VAT tak jak w moim przypadku i ja cały czas odnoszę się do podatku dochodowego bo o vacie, siłą rzeczy, nie mam za dużego pojęcia, nie rozliczam się samodzielnie także się w to nigdy nie zagłębiałem. W przypadku wysokich przychodów przedsiębiorcy starają się zrobić trochę kosztów i takim kosztem jest
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: tak też mi się zdawało, dlatego zostaję przy gotówce zamiast dawać zarobić pośrednikom i firme leasingowej, kupuje zawsze tylko to na co już zapracowałem, a nie na to co dopiero zapracuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@koleszka2000 nie jestem osobą która potrafi to wytłumaczyć natomiast wiem że jak kupuje samochód za gotówkę to księgowa mi mówi że zawsze zmniejsza mi to podstawę opodatkowania co miesiąc przez kilka lat
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacky: no mówicie o amortyzacji ale jeśli wartość auta przekracza 20k euro to już tego nie zrobicie dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na leasing
  • Odpowiedz