Wpis z mikrobloga

Mirki o co chodzi z blokowanie się netu w covid? doświadczacie tego..?
czy jest jakiś podział na lokalny dsl a sieć typową gsm..?

jakim cudem pokazując sygnał i połączenie na np. 1 MB/s szybkość łącza jest fikcją? na czym oni w skrócie kręcą..

polecam stary sprawdzony proram NetWorx działa bez instalacji..

u mnie na #areo2 jest np. przychódzące aktualnei 267 B/s !!!!
średnio 4 kB/s
maks 129 kB

ale wychodzące maks 28 kB ze średnią 2 kB/s

przez 10 minut łączny przesył z 6 MB... qr..a co jest grane?

są jakieś strony z pingami dostawców z innych regionów.. tak się nie da żyć i to się dzieje w określonych dniach i godzinach..
#pytanie #komputery #informatyka #technologia #kiciochpyta #orange
#internet
  • 15
@nutka-instrumentalnews: 1. Aero 2 serio? 2. Predkosc podlaczenia czegos nie rowna sie predkosci dzialania ktora jest zalezna od pierdyliarda czynnikow. 3. W umowie jak sie ma w ogole normalny internet zawsze jest podawany przesyl maksymalny. 4. Mamy 21 wiek zaplac 50 zl i odkryj internet na nowo;)
@nutka-instrumentalnews: Serio? Dlaczego lacze jest fikcja? Przeciez LTE/3G zalezy od tego ile osob korzysta w twojej okolicy. Ludzie sa w domu to uzywaja, dzieciaki jechaly do szkoly, ludzie do pracy to przyspieszylo. Teraz siedza w domach podczas nauki i pracy zdalnej, moze trafiasz w okienka kiedy jest przerwa albo akurat nic nie musza sciagac czy buforowac konferencji.
DSL jest łaczem po kablu, jesli kabel nie jest uszkodzony fizycznie albo mokry, przygnieciony
@gomezikpl: @krzywy_kanister: @Polanin: nie uwierzycie ale dopiero można wejść na ten post :-)

dobra czym się różni dsl z kabla, radiowy od lokalnego dostawcy zatem
od takiego areo2
czy gsm z innej sieci?

więcej przychodzących nad wychodzącymi to norma.. :-(

teraz uwaga przychódzące 12 sredia 11 (BYLO 4) maks 121 kB/s
wychodzące 1 ; 2 ; 44 kB/s BYLO 28
uwaga udało się połączyć z 12 MB przez 10
@krzywy_kanister: ale na nim nie ma zadnego łacza poza godzinami..

jak mam odebranych np 19 MB i wysłanych 2 MB to chyba muszę mieć odpowiednio 10 razy szybsze dane (jak podałem)na prędokść przychodzące do VS odebrane..

a tyle nie daje rady..

to zostaje szukać monitoringu live pingu dostawcy lokalnego z innego kompa..

może na to wpływ mają smarfony?
@nutka-instrumentalnews: Czy masz u siebie zasięg LTE? Ile możesz/chcesz przeznaczyć miesięcznie na internet? Jaki transfery miesięczne są Ci potrzebne? Zobacz sobie na mapie jakie sieci mają najbliżej Ciebie nadajniki:
http://beta.btsearch.pl/
Weź starter danej/kilku sieci i sobie potestuj. Sprawdź jakie mają oferty. Jeśli masz słaby zasięg to pomyśl o antenie zewnętrznej/kierunkowej i routerze z możliwością podpięcia anteny. To może być większy wydatek nawet rzędu 500 zł, ale pewnie da się ogarnąć taniej.
jak mam odebranych np 19 MB i wysłanych 2 MB to chyba muszę mieć odpowiednio 10 razy szybsze dane (jak podałem)na prędokść przychodzące do VS odebrane..


@nutka-instrumentalnews: Nie. To tylko znaczy, że więcej danych pobierasz niż wysyłasz. Jeśli przeglądasz strony czy oglądasz filmy to wysyłasz prośbę o dane, a potem te dane mogą spływać godzinami przy szczątkowym uploadzie.
@nutka-instrumentalnews: Po chlopsku.
Aero jest z tego co wiem darmowe. Albo bylo. Stad tez wieksza iloac uzytkownikow slabsza jakosc.Opiera sie na masztach takich duzyCh ktore uzywaja sieci komorkowe. Im wiecej osob sie laczy im gorsza pogoda im dalej od nadajnika tym drozej. Z reguly sa miesieczne limity pobierania danych.
Internet radiowy: opiera sie na antenie ktora masz w domu w oknie na kominie na dachu. Sygnal jest ta antena odbierany od
@nutka-instrumentalnews: Mi działa Aero2 BDI bez problemu.
Kiedyś, kilka lat temu miałem pod Aero2 BDI objawy zaniku transferu danych pomimo aktywnego połączenia z siecią, ale wynikało to z modemu nie spełniającego normy kategorii 10 HSPA+. Po jego wymianie problem zniknął na zawsze. Ale wydawało mi się, że z tego wymogu się wycofali, choć w FAQ, pozycja "Jakie urządzenie umożliwia korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu?" jednak wciąż jest taki zpis.
10 HSPA+


@gomezikpl: @mp107: moim zdaniem to chyba dzieciaki z grami to rozwalają.. bo naprawdę ciężko szukać innej przyczyny

chodzi mi o to jak sprawdzić kiedy warto przejść na inną sieć..
zobaczcie sobie tego NetWorx najlepszy lekki program do monitoringu..

Nie wiem piszczecie że to nie ma znaczenie, ale mi wychodzi że "sieć siada"

jak się po prostu pomnoży (jak pochodna) średnia predkość Przych / średna prędkość wychodz

VS do