Wpis z mikrobloga

Najcięższe w piciu 4 piw codziennie (od około 8 lat)jest uświadomienie sobie, że to szkodzi. Bo niby rodzinka śpi, nie ma burdy, rano czlowiek wstaje trzeźwy i jest gitara.

Natomiast nagle pogarsza się jakość snu, sylwetka, samopoczucie i co najgorsze głód- takiego zimnego piwka w godzinach wieczornych. Od sylwka (włącznie) wypilem z 2 piwa i jak alkus 10 razy sprawdzalem czy butelka jest pusta, oszczedzalem kazdy łyk.
Teraz na mega #!$%@? i checi wypicia widze, ze to jest problem. Niby nic, piwo nie alkohol, ludzie ładują 10 razy więcej, czemu mam sobie odmawiać przyjemności.
Dramat...

#alkoholizm
  • 98
  • 14
@suqmadiq2ama na razie zostane przy hydro~, Żona jakby zobaczyła relkę to moglaby wpaść w panikę. I tak już to piwkowanie nadszarpnęło jej nerwy.
Dziś jak w dni poprzednie pocwiczylem cos z youtube. Z jednej strony zimne piwsko by siadło, z drugiej- nie kazdy normalny mlody czlowiek przed spaniem wali 4 piwa, ba- nie kazdy wali 1 piwko nawet co drugi dzien.
Przepraszam za ten moj wysryw, ale moze to jakos pomoze zwizualizowac
@Artevalde: skoro zauważyłeś że może to być problem, to dobry znak, niektórzy nigdy tego nie zauważają. Nie jest normalne wypijanie codziennie 1+ piwa, nie ważne jak sobie to tłumaczysz. Alkohol wzmaga pragnienie, wypijesz jedno, sięgasz po drugie. Co gorsza nagradzać się za wykonany trening, pobieganie, wykonanie prac domowych - bo po pracy się należy. Moim zdaniem jesteś na dobrej drodze by przekroczyć niewidzialną granicę "jest już za późno". Ani się obejrzysz
@Artevalde: przerabiałem to tylko w mniejszej skali, bo tylko w weekendy. No ale czasami wypijałem nawet 8 za jednym posiedzeniem. Pewnego jednak dnia uświadomiłem sobie, że zaczynam mieć problem i zaczynałem zmierzać w kierunku alkoholizmu. Tak mocno mnie to uderzyło, że postanowiłem z tym skończyć i w poprzednim roku mocno ograniczyłem alkohol, a piwa już praktycznie nie pijam. Teraz już dojrzewam do zostania całkowitym abstynentem, bo życie w trzeźwości jest fajne.
s.....a - @Artevalde: przerabiałem to tylko w mniejszej skali, bo tylko w weekendy. N...

źródło: comment_1609879083fTSS2YOt5hhpOxcWVxQKhq.jpg

Pobierz