Wpis z mikrobloga

@wilkuu2: Ja wiem że to nie jest dużo, ale bardziej mi chodzi o to że kupuje takie auto ze względów podatkowych i podobnych a nie bo potrzebuje. W momencie kiedy dostajesz na zakup dla siebie np laptopa 10k, mimo że potrzebujesz za 2k - to kupujesz za 10k, ale dla mnie jest to marnowanie i kradzież 8k od innych obywateli i nazywam to patologią (w sensie złodziejem jest kretyńskie państwo a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ptr55: nie takie głupie pytanie aczkolwiek zadalbym je księgowej odnośnie do sytuacji.

Mój kolega musiał ostatnio jechać do Niemiec i problem pojawił sie że musiał mieć ważny test na Covid. I co teraz? Pewnie by to przeszło w takim wypadku ale całe szczęście nie musiał sprawdzać.

Inna sprawa że niektórzy to pewnie nawet jak na rokse chodzą pytają o fakture xD
  • Odpowiedz
@Czokowoko: czasami ubolewam nad tym że urząd skarbowy nie ma dostępu do tej grupy (i zaczyna być dla mnie dyskusyjne czy programiści powinni mieć możliwość b2b)
  • Odpowiedz
: Rozumiem, że jednocześnie zabraniamy kupować superdrogich aut dla urzędników.


@kamienikupadupa: przecież mamy super państwowych przewoźników, to niech #!$%@?ą na PKP/PKS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
od razu zaczną dbać o siatki połączeń
  • Odpowiedz
@Wissal_uk04: z rowerem to nic nowego. Ja mam Jobrad czyli leasing od pracodawcy. Mogłem sobie wybrać rower do 15.000 € który używam do codziennej jazdy do pracy oraz prywatnie. Wg ustawy można go też prywatnie używać ale min 10% ma być używany na drogę do pracy.
Pewnie idea tego była popularyzowanie roweru jako środka transportu i zdrowy tryb życia.
  • Odpowiedz
@MichealAngelo: Myślę, że samo zaświadczenie lekarza nie wystarczy, pierwszy przykład z brzegu, na jdg nie możesz sobie wrzucić okularów w koszty. Nawet jak bez nich nie jesteś w stanie pracować ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz