Wpis z mikrobloga

Trzeba dużo czytać, czy można od razu przejść na keto w prostych krokach? Kiedyś próbowałem, ale rzuciłem chyba po miesiącu, bo miałem po tym objawy depresji - chętnie skoczyłbym wtedy z okna (zniknęło po nażarciu się ciastek).
Nie potrzebuję schudnąć.

Czyli: mała głodówka, a później właściwa dieta: tłuszcze, nieco białka i odrobina węgli (za nimi i tak nie przepadam). Kalorii nie będę liczyć.

Jestem na różnych grupach o keto, nic ciekawego.

#keto #dieta #carnivore #zerocarb
  • 4
@tler jeśli nie potrzebujesz schudnąć to tym bardziej polecałabym liczenie na początku, istnieje spora szansa że nie będziesz dobijał do swojego zapotrzebowania.

Również nie polecam zaczynania od głodówki, odrzuć węgle, podbij tłuszcz i tyle :)
@tler: zgadzam się z @chixi: nie liczenie kalorii to też jakiś mit z dupy. To znaczy zależy - jeśli masz jakieś pojęcie o dietetyce i doświadczenie z innych diet, to spoko, bo policzysz sobie na oko. Ale jeśli jesteś zielony, to polecam przynajmniej przez czas adaptacji (3-4 tygodnie) liczyć wszystko dokładnie. Po pierwsze, żeby nie wydłużać tego mało przyjemnego okresu głupimi błędami, których można uniknąć licząc kalorie i makro, a
@tler: Ja tam wszedłem z marszu. Poświęciłem może z dwa wieczory na czytanie i jakieś filmiki na youtube, ale to bardziej po to żeby dowiedzieć się jak ułożyć jadłospis. Co do liczenia kalorii to mam mieszane uczucia, odcięcie się od tego było jednym z głównych motywatorów przejścia na keto. Przez prawie rok wklepywałem wszystkie posiłki w fitatu i już mnie to męczyło. Ale tak jak pisali poprzednicy - jeśli nie masz