Wpis z mikrobloga

Zależy od landu. Kwarantanny pod warunkiem, przedstawieni negatywnego testu, nie ma w NRW. W innych landach.... to jest tak #!$%@?, że wejdź na stronę gov.pl i poczytaj, tam masz wszystko opisane z podziałem na landy.
z tego co czytałam, to na 72 h można wjechać do PL i wrócić do DE bez obowiązku kwarantanny... Ktoś ma jakies doświadczenie?
@maarit: Wszystko zależy od landu w którym będziesz przebywać po powrocie z DE. Na pewno na 24h możesz wjechać bez konieczności poddawania się kontroli i co do tego wszystkie landy są zgodne. Jeżeli chodzi o dłuższy pobyt, to warto sprawdzić na stronach ministerstwa zdrowia danego landu. Przykładowo: dla Bawarii jest to obecnie 72h bez konieczności kwarantanny, ale przyjazd musisz i tak zgłosić i poddać się testowi.
@derezeus: Czytam te wszystkie rozporządzenia, czy jak to nazwać. Z tego co wyczytałam, to osoby, które przebywały 72 h np. w PL nie muszą się rejestrować. W ogóle, jest to z dupy napisanie bo z jednej str. jest o tych 72 h, a z drugiej widnieje info, że rejestrować muszą się tylko osoby, które przebywały 10 lub więcej dni w PL. Bądź tu mądry..... :/
Z tego co wyczytałam, to osoby, które przebywały 72 h np. w PL nie muszą się rejestrować. W ogóle, jest to z dupy napisanie bo z jednej str. jest o tych 72 h, a z drugiej widnieje info, że rejestrować muszą się tylko osoby, które przebywały 10 lub więcej dni w PL


@maarit: Zgadza się, ponieważ co do zasady muszą rejestrować się wszystkie osoby (i poddać kwarantannie), które w ciągu ostatnich