Wpis z mikrobloga

#stomatologia
#dentysta
Na przestrzeni pół roku byłem u 4 różnych dentystów. Każdy mówił co innego jeśli chodzi o moje zęby. Jeden że nic nie widzi, drugi że by robił 6 zębów, inni że różne zęby do roboty jakieś małe wypełnienia. Naprawdę nie mam do nich zaufania :D
Najgorsze jest to że 100% pewność będziesz mieć dopiero po rozwierceniu zęba.
  • 6
@Korges straszne to jest, że idziesz do jednego i mówi, że nic tylko wyrwać, a drugi że nie że do zrobienia, a samemu człowiek nie oceni
RTG pantomogramem miałem w 2019. Dentystka chciała mi wtedy dwa zęby zrobić. Zrobiłem jednego, ale strasznie dużo zawołała, prawie 300zl za zwykłą plombe więc drugiego odpuściłem, potem poszedłem do innego stomatologia potwierdził diagnoze i zrobił to co zostało. W 2020 ide do trzeciego na przegląd, mówi że jest zajebiście. Ide za miesiąc znowu bo miałem za darmo, przy okazji chciałem zrobić czyszczenie (4 stomatolog). Chłop że on to by zrobił 8 zębów,
@Korges: wrzucaj RTG i powiemy Ci co jest do robienia. czasem zamiast RTG trzeba zrobić CBCT dla pewnej diagnozy. kolejna sprawa: różni stomatolodzy mają różną "agresywność" leczenia. jeden by leczył drobne ubytki, drugi liczył aż się zremineralizują lub nie i leczył dopiero jeśli nie. zbyt agresywne podejście nie jest dobre, ale w drugą stronę zbyt długie czekanie (zwłaszcza jeśli ocena jest wyłącznie kliniczna) może być jeszcze gorsze
W styczniu pójdę znowu do stomatologa, zamierzam też zrobić nowe zdjęcie panto-cośtam. Ten jest niby z polecenia. Generalnie jak coś polecacie #rzeszow to możecie otagować