Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego w Polsce jest takie dziwne podejście do zawodu komornika? Sam nie jestem komornikiem, ale w pełni rozumiem potrzebę tego zawodu, a nagle społecznie wychodzi, że komornik to ten najgorszy, który przychodzi i sprzedaje dom czy zabiera telewizor xD

Przecież długi nie wzięły się znikąd. Ktoś musiał wziąć pożyczkę, kredyt, niewywiązać się z umowy. Zadłużenie nie spada po prostu z nieba, nie ma maszyny losującej, która wybiera obywateli do długu.

Ktoś bierze pożyczkę i jej nie spłaca, to chyba osoba, która dała tę pożyczkę ma prawo żądać jej zwrotu, a często w rozumowaniu ludzi wychodzi, że nie może żądać jej zwrotu, bo trzeba by było sprzedać komuś dom, a wtedy to tak nie można, że komuś sprzedaje się dom, bo dom to podstawowe dobro. Fajny system wartości niektórzy mają.

Popieram komorników całym sercem i szkoda, że nie mają możliwości #!$%@? nierobów do roboty.

#polska #prawo #socjologia #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd4fe0c7aca0b000b77f6be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 54
  • Odpowiedz
@edgar_k: Nie ma czegoś takiego jak państwowy rejestr własności. A, jak napisałem, kiedyś takie były przepisy, że komornik zajmował wszystko, co było we władaniu dłużnika, a więc np. stało na jego terenie. Dziś to jest zmodyfikowane. A często jest tak, że dłużnik ma samochód ale na wszelki wypadek go na siebie nie rejestruje itp.. Takie tam dłużnicze krętactwa, żeby nie oddać pieniędzy.
  • Odpowiedz
@edgar_k: Nie ma czegoś takiego jak państwowy rejestr własności. A, jak napisałem, kiedyś takie były przepisy, że komornik zajmował wszystko, co było we władaniu dłużnika, a więc np. stało na jego terenie. Dziś to jest zmodyfikowane. A często jest tak, że dłużnik ma samochód ale na wszelki wypadek go na siebie nie rejestruje itp.. Takie tam dłużnicze krętactwa, żeby nie oddać pieniędzy.


@weerwer: Oczywiście ze jest, dla aut, i nazywa
  • Odpowiedz
@edgar_k: Ach o tym mówisz. System przez lata tak dziurawy, pełen nieprawdziwych informacji, że (pomimo że ostatnio coś tu się zmienia na plus), trzeba informacje z niego przyjmować z dużym dystansem.
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem: No jest. Ale przecież nigdy nie doszło do zajęcia przez komornika nieruchomości, która by stanowiła własność innej osoby niż dłużnik. Dokładna nazwa to Centralna Ewidencja Ksiąg Wieczystych. Notabene, są nieruchomości nie mające ksiąg wieczystych:).
  • Odpowiedz
RadosnaEskimoska: > Dlaczego w Polsce jest takie dziwne podejście do zawodu _______?

- sedziego
- lekarza
- komornika
- nauczyciela
- ksiedza

Bo glupi lud jest glupi. W kazdym zawodzie znajdzie sie pare zlych jablek ale uogolniac tych przestepcow co zajmuja nieswoje mienie, kradna pendrive czy molestuja na caly zawod to jest jakies nieporozumienie.

Trzeba spieprzac z tego kraju jak najdalej i niech sie polacy samozaoraja. Nie mam juz sily

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem: dopóki Ci nie przyjdzie jakaś meczydupa, alimenciarz, czy osoba po uszy w dlugach albo ktoś ewidentnie #!$%@?ęty. Znam koleżankę co uciekała z pokoju przed świrem. Stawka 1001 to za miesiąc
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Mi komornik kojarzy się z kimś, kto owszem, ściąga długi (prawidłowo, bo ktoś musi), ale wyłącznie we własnym interesie.

Czyli: dłużnikowi zabrać samochód wart 10 000 zł, sprzedać go za 3 000, wziąć 1 000 zł tytułem kosztów, a wierzycielowi oddać 2 000.
  • Odpowiedz
Ktoś bierze pożyczkę i jej nie spłaca

@AnonimoweMirkoWyznania: i wtedy wkracza komornik, zajmuje mienie przypadkowej osoby która nie ma długów i sprzedaje za bezcen. Po latach walki w sądzie, sędzia oznajmia że faktycznie komornik bezprawnie zajął majątek niewłaściwej osobie i nakazuje zwrot. Oczywiście majątek już dawno sprzedany za bezcen, więc dostaniesz z powrotem 1/5 wartości swoich rzeczy z komorniczego ubezpieczenia.
  • Odpowiedz