Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego w Polsce jest takie dziwne podejście do zawodu komornika? Sam nie jestem komornikiem, ale w pełni rozumiem potrzebę tego zawodu, a nagle społecznie wychodzi, że komornik to ten najgorszy, który przychodzi i sprzedaje dom czy zabiera telewizor xD

Przecież długi nie wzięły się znikąd. Ktoś musiał wziąć pożyczkę, kredyt, niewywiązać się z umowy. Zadłużenie nie spada po prostu z nieba, nie ma maszyny losującej, która wybiera obywateli do długu.

Ktoś bierze pożyczkę i jej nie spłaca, to chyba osoba, która dała tę pożyczkę ma prawo żądać jej zwrotu, a często w rozumowaniu ludzi wychodzi, że nie może żądać jej zwrotu, bo trzeba by było sprzedać komuś dom, a wtedy to tak nie można, że komuś sprzedaje się dom, bo dom to podstawowe dobro. Fajny system wartości niektórzy mają.

Popieram komorników całym sercem i szkoda, że nie mają możliwości #!$%@? nierobów do roboty.

#polska #prawo #socjologia #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd4fe0c7aca0b000b77f6be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lublinmk: i know that feel bro xD

moze jakies pozyczki? kredyt? niezaplacona usluga?
nieee, panie mecenasie, nic takiego

po krotkiej wizycie w paru czytelniach - 3 pozyczki, poręczenie, nieuregulowane rachunki za internet, kablówke [...] ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuję od dawna w kancelarii komorniczej i niestety ale przez rodzinę, znajomych i osoby którym mówię przy okazji gdzie pracuję jestem postrzegana jako "ta zła". Powód? " bo WY zabieracie, matko nie mogłabym w takim miejscu pracować, nie masz sumienia pracować w takim miejscu". Hmm... no ale cóż widocznie pracując w takim a nie innym miejscu z automatu staję się " tą złą". ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania bo komornicy często uczestniczą w przekrętach wynikających z ich zawodu i są nietykalni i nie do ukarania bo to soecjalna (prawnicza) kasta ludzi

Taki przykład

Dłużnik ma dług w wysokości 30tys zł, komornik zajmuje mieszkanie warte 300 tys, sorzedaje je za 80, kupuje słup który po sprzedaży mieszkania za 280 dzieli się z komornikiem po 50

A dłużnik mógłby sam sprzedać mieszanie powiedzmy za 300-280, spłacić dług i miałby większą część
  • Odpowiedz
@pawelgpkaminski: komornicy są nieskutecznie nie tylko z powodu tego ze są leniwi, ale głównie z powodu przepisów prawnych chroniących nad wyraz dłużników. Przykład z życia: dłużnik ma wspólność majątkowa. W ramach wspólności nieruchomość. Komornik umarza egzekucje z powodu braku majątku osobistego. Wierzyciel wnosi sprawę o ustanowienie rozdzielnosci majątkowej miedzy małżonkami. W międzyczasie małżonkowie zbywają nieruchomość na rzecz osoby trzeciej. Prokuratura umarza dochodzenie w sprawie wyzbycia się majątku a wierzyciel zostaje z
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem: ja absolutnie nie neguję tego, że to nie wina komorników, tylko krępujących ich przepisów. Zresztą w ostatnich latach wprowadzono kolejne ograniczenia prodłużnicze, które spowodowały spadek skuteczności egzekucji, z tarczą antykryzysową III na czele.
Tylko jedna rzecz - przy majątku wspólnym wierzyciel nie musi bawić się w cały ten cyrk, który opisałeś. Nie zawsze. Wystarczy klauzula wykonalności nadana także przeciwko małżonkowi dłużnika.
  • Odpowiedz
Nie powiem sam kiedyś z ciekawości poszedłem z kolegą do wioski obok zobaczyć jak to wszytsko wygląda i ze złudzeniem, że może coś sobię kupię. No i wracałem busem z jakimś nonamowym ledowym telewizorkiem 21" który kupiłem za 115 ziko który służy mi do dzisiaj ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Lata temu jak jeszcze mieszkałem w Polsce miałem sobie auto, i pojechałem robić biznesy do jakiejstam firmy. W międzyczasie przyszedł komornik i zajął auto bo stało na terenie firmy xD
#!$%@? go obchodziło, ze papiery były de facto na firmę leasingowa, ze moja użyczenie tam i nic wspólnego z firma X nie mieliśmy. Może i już.
Firma leasingowa miała prawników i wystosowała pismo i w tydzień w sumie wszystko się
  • Odpowiedz
@Sprus: Twój przykład jest kompletnie od czapy. Jak komornik zajmuje mieszkanie warte 300 tys. zł, to cena wywołania wynosi na drugiej licytacji 200 tys. zł. Nie wiesz, jaki są ceny wywołania wg. przepisów? A poza tym jak dłużnik mógł sam sprzedać mieszkanie i spłacić dług, to powinien był to zrobić, zanim komornik wkroczył. Naprawdę od powstania długu do sprzedaży mieszkania potrafią minąć lata. Więc co to za kit. A co do
  • Odpowiedz
@edgar_k: Takie są przepisy. A właściwie były. Bo już ich nie ma. A miały zapobiegać sytuacjom, że dłużnik niczego nie ma, tylko wszystko jest ciotek, wujków itp..
  • Odpowiedz
@edgar_k: A tak swoją drogą, to mendą był ten, u którego zostawiłeś auto. Że nie powiedział, że ma takie problemy z komornikami, że trzeba uważać. Z kim Ty robiłeś interesy? Z oszustami?
  • Odpowiedz
@weerwer:

@edgar_k: A tak swoją drogą, to mendą był ten, u którego zostawiłeś auto. Że nie powiedział, że ma takie problemy z komornikami, że trzeba uważać. Z kim Ty robiłeś interesy? Z oszustami?


@weerwer: xD ty pytasz każda jedna osobę z która robisz dowolny biznes ( a mówimy o takim na może 5k pln rocznie ) czy czasem nie maja komornika? XD

Zreszta o ile mogę zrozumiec wejść do
  • Odpowiedz