Wpis z mikrobloga

Wklejam swoj komentarz z wykopu o jakichs ratach w rtv euro agd. Moze tu wiecej ludzi zobaczy

UWAGA.

jako byly pracownik media expert i neonet zdradze wam prawde o ratach 0%
Jesli cos jest reklamowane, ze raty sa 0% to sa
Jesli sprzedawca mowi ci, ze raty sa 0 ale tylko online - klamie
Jesli sprzedawca mowi ci, ze w tych ratach jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu badz sprzetu to klamie. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiazkowe, mozecie spytac w kazdym banku.
Jesli sprzedawca informuje cie, ZE BANK daje ci taka a taka propozycje rat(oczywiscie z ubezpieczniem) to najzwyczajniej w swiecie klamie. BANK NIE DAJE ZADNYCH OFERT, pracownik wypelnia formularz i to ON WYBIERA linie kredytowa NIE BANK. Warto przy pracowniku zadzwonic do banku w ktorym pisze raty i spytac sie czy bank rzeczywiscie taka oferte do sklepu wyslal.
Oczywiscie dowiecie sie, ze zaden wniosek ratalny nawet nie zachaczyl o ich system bo pracownik poprostu klamie. Teraz patrzcie jak sie bedzie wil i probowal wykrecic z tego co mowil.

Polecam poprosic sprzedawce o regulamin akcji raty 0% ewentualnie samemu sobie wydrukowac ze strony sklepu w ktorym aktualnie kupujecie. Jak byk w kazdym regulaminie RRSO 0% odsetki 0%.
Jesli sprzedawca dalej sciemnia to mowicie, ze zaraz bedziecie dzwonic na policje bo to najzwyklejsza proba oszustwa jest. (BO JEST) Mozecie poprosic kierownika sklepu i jesli on dalej bedzie klamal w zywe oczy ze raty 0 to nie raty 0 to poproscie o rozmowe z jego przelozonym, kierownikiem regionalnym. Zazwyczaj slowo policja wystarcza i nagle raty 0% jednak sa dostepne. Mozecie tez zadzwonic na infolinie internetowa i opisac sytucje. Na infolini sklepu wam powiedza ze macie prawo do takich rat bo macie :)

Nie dajcie sie robic w #!$%@?. Przez te wszystkir lata ktore spedzilem w jednym i drugim sklepie bylem swiadkiem jak oszukano setki jesli nie tysiace ludzi. Kasa z wymuszonych ubezpieczen to oszstwo na grube miliony PLN.

Jesli juz wywalczyliscie te raty to teraz czeka was kolejna pulapka. Pracoenik bedzie za wszelka cene chcial zbic ilosc rat do jak najnizszego poziomu , 10 lub mniej, bo to najbardziej korzystne dla sklepu jest. Nie zawacha sie sklamac, ze bank da raty zero ale tylko 10 badz mniej. W takiej sytuacji telefon do banku przy pracowniku i dowiecie sie o kolejnym klamstwie :)

Jak to jest, pewnie sie zastanawiacie, ze bank daje cos za darmo, czyli raty 0%. Otoz bank jak to bank nigdy nie daje nic za darmo. Klient dostaje raty zero ale TO FIRMA PONOSI KOSZTY TAKICH RAT. Dlatego zalezy im, zeby jak juz daja te raty, to okres byl jak najkrotszy bo mniejsze odsetki z tego placa.

Nie pamietam jak w media expert, ale w neonecie kierownicy regionalni sa j?@#ni jesli nasycenie rat 0’% w miesiacu jes wieksze jak 30%!!! k%!#a czaicie? Caly asortyment prawie jest w ratach 0 a sprzedawcy nie moga ich sprzedawac. Bywaly sytuacje, ze przychodzily maile od dyrektorow zakazujace sprzedazy rat 0 bez konsultacji z regionalnym. Tak jakby k%!#a to on byl bankiem i decydowal kto dostanie raty a kto nie.

Mam nadzieje, ze bogatsi o ta wiedze nie dacie sie wiecej razy oszukac. Jesli jednak jakims cudem dostaliscie raty 0% z ubezpieczeniem kredytu to macie 2 tygodnie chyba zeby sie przejsc do banku i zrezygnowac z ubezpieczenia. Jesli dostaliscie w zerowkach ubezpieczenie sprzetu to macie miesiac czasu, zeby napisac do ubezpieczalni o rezygnacji z ubezpieczenia.

Mam szczera nadzieje, ze kiedys jakad prokuratura utrze nosa tym firmom jak media, neonet czy rtv euro agd bo u nich takie same naciski sa. OSZUSTWO NA GRUBE MILIONY PLN W BIALY DZIEN k%!#A I NIKT SIE TYM NIE INTERESUJE. Nie przesadzam

Sorry za bledy pisze z telefonu.

#oszustwo #raty
  • 132
@espen: Ja po przejściu się do takiego sklepu nauczyłem się brać w końcu hajs za swoje usługi.
Bo jak zobaczyłem, że ludzie potrafią zapłacić 100+ zł za wstępne uruchomienie telefonu lub naklejenie foli to głowa mała.

Raz był jakiś ojciec, z córką i zapłacił chyba z 150 zł za naklejenie foli + folia, ale typek nie dał się do końca ruchać i koleś 2 razy folię wymieniał na koszt firmy, bo
@espen tez kiedys pracowałem w dwoch takich sklepach i mogę potwierdzić z żalem to co mówisz. Nawet wygrałem jakiś konkurs na wciskanie tych ubezpieczeń. Nagrodą był wekend w nosalowym dworze w zakopanem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najgorsze były raporty pod komiec dnia, gdzie trzeba było je wysyłać do kierownika pół godziny przed zakonczeniem pracy, a on zanim poszedleś do domu zdążył jeszcze zadzwonić i Cię #!$%@?ć.
@kodecss

I ponoć sklep nie traktował tego jako rękojmi albo po prostu wymiany na sprawny


Bajki. Sklep sobie może traktować, a kupującego to tyle i obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Składasz reklamacje z tytułu rękojmi i tyle. To kupujący wybiera a nie sklep. Jak ktoś jest #!$%@?ą to potem płacze w internecie że mu ubezpieczenie do rat wcisnęli.
@espen hej, dzięki za post, mam pytanie: jakieś 3 lata temu chciałam kupić honor play na raty 0% w media expert. Posprawdzałam na stronie, no faktycznie ilość rat x ich cena to normalna cena telefonu, więc idę do salonu, mówię że chce to i to raty 0%. Facet mówi no spoko, załatwiamy formalności a nagle już za połowa gość mówi no i plus jeszcze 200 coś złotych za koszt kredytu. Ja wtf,
Ale się #!$%@?,

Pracownik będzie za wszelka cene chciał zbić ilość rat do jak najniższego poziomu


Co za skurywysny, zrobili mnie tak w #!$%@? w Neonecie a ja się dałem zrobić jak dziecko ( ͡° ʖ̯ ͡°) brałem wcześniej rzeczy w santanderze przez neta i nigdy nic takiego nie było a tu mi wlasnie baba tak nagadała. Zależało mi na szybkim zakupie wiec się zgodziłem a to był
Jesli sprzedawca mowi ci, ze w tych ratach jest obowiazkowe ubezpieczenie kredytu


@espen: jeśli sprzedawca by mi powiedział, że do reklamowanych dookoła rat 0% jest obowiązkowe ubezpieczenie, to bym wstał i wyszedł...
@espen: pracowałem w punkcie ratalnym w jednym ze sklepów meblowych. 1 na 10 osób pytała "A po co ta karta kredytowa"? Czytając umowę, w której dodatkowo wepchnięta była karta kredytowa z limitem na ok. 5k. Dlatego pracownicy, którzy mają prowizje od sprzedania gorszego produktu dla klienta nie będą informować lub doradzać tylko kręcić. U mnie akurat nie było z tego prowizji to po prostu kazałem ludziom wypełnić wniosek o rezygnację, który
@franaa: błagam cię. To są pracownicy wykonujący polecenia służbowe. Oni to robią bo dostają taki nakaz a jak tego nie będą robić, to znajdzie się inna osoba w to miejsce, która będzie... Nie należy wyładowywać swojej frustracji na szeregowym pracowniku sklepu bo to nie on jest odpowiedzialny za ogólnopolską akcję "raty 0%" czy inne duperele. Mój przyjaciel ostatnio powiedział mi, że przyszedł do nich do sklepu jakiś debil i wyzywał wszystkich
Mój niebieski wiele lat temu też pracował w takich dwóch sklepach i mogę tylko potwierdzić to co napisałeś. Sama prawda.

Za sprzedaż gówno-ubezpieczęń których nikomu nie polecam mają premie i są z nich rozliczani wiec muszą je wciskać.

Jedyny tego plus że poznał wszystko od podszewki i zna się na sprzęcie RTV AGD.

Możesz też napisać, jak działają te wielkie wyprzedaże, czyszczenie magazynów i niby promocje. To jest równie ciekawe ( ͡
@espen: wciskają bo to jest ich norma + benefity. Mają podstawę, czyli minimalną krajową, ale dodatkowo za każde badziewne ubezpieczenie, raty, dodatkowe pierdoły jak kable, podstawki, baterie, cokolwiek mają plusiki do premii. Hak w tym, by premię wyrobić, muszą najpierw przebić się przez normę, czyli wyrobić X punktów w sprzedanych dodatkach, Y punktów w ubezpieczeniu sprzętu, Z w ratach, potem dopiero procent trafia do ich kieszeni.

Nie dajcie się zwieść. To
@espen super że to opisałeś bo ja na przykład o tym nie wiedziałem. Parę miesięcy temu chciałem wziąć w RTV Euro AGD telewizor na raty 0%, pan sprzedawca wyliczył i wyszło że koniec końców zapłaciłbym jakieś 800 zł więcej. O dziwo nie chodziło tutaj o ubezpieczenie jak wielu z was pisze, ale dokładnie o "0% to dajemy my jako RTV Euro AGD, sklep nie ma żadnych korzyści z takich rat, no ale
@espen: mi powiedzieli jak się kłóciłam, że chcę prawdziwe raty zero, że odmowa z banku, brak zdolności i do widzenia, co jest dziwne, bo nie mam kredytów, pracuję na umowę na czas nieokreślony i zarabiam tą średnią krajową, a czasem więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałem kupić kiedyś w MediaExpert lodówkę dla dziadków. Nic szczególnego, taka za 1 kPLN. Chciałem wziąć na raty 0%. Pracowanica ME złożyła zapytanie do banków i jako jedyną dostępną propozycję przestawiła mi tę najdroższą. Taką z ubezpieczeniem itd. Szybko puk, puk w kalkulator i wychodziło jakby kredyt był oprocentowany na jakieś 20%. Powiedziałem, żeby spie...ła i poszedłem do innego sklepu i tam kupiłem lodówkę. Pozdrawiam Zamość.