Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy w kwestii zakupu auta! Niestety, na motoryzacji nie znam się ani trochę i mega łatwo będzie mi wcisnąć kit. Kusi mnie Alfa Romeo Giulietta albo Opel Astra, ale jestem też otwarty na inne propozycje. Co polecacie w przedziale 20-30k? Benzyna/diesel/gaz (jestem serio laikiem i się nie znam)? W związku z tym, że moja wiedza dotycząca samochodów jest żadna (no, nie do końca, bo prowadzić umiem), to zastanawiam się, czy nie skorzystać z Auto Vendo (https://autovendo.pl/)? Co sądzicie o takim rozwiązaniu? A może wystarczy po prostu pojechać z autem na przegląd przedzakupowy? Jeśli tak, to jak najlepiej wybrać miejsce, w którym ktoś sprawdzi mi auto? Co powinienem wiedzieć i sprawdzić przed zakupem auta (możecie słać linki)? #motoryzacja #opel #alfaromeo #pomocy #zakupy #samochod #auto
  • 6
@Wypok94: ok, do czego będzie służyć Ci auto? Trasy, miasto?
Ile osób będziesz woził i co woził.
Lubisz jeździć szybko czy jesteś spokojnym kierowca? Ile masz lat, jak i gdzie naprawisz auta?
@BBQx: 26lvl here, jazda po mieście + ze 2 razy w miesiącu trasa na 250 km (w jedną stronę, czyli 500 łącznie, chcę czasem wpaść do swojej rodzinnej miejscowości). Jeżdżę raczej spokojnie, głównie sam, ewnetualnie z jednym pasażerem (nie mam żony i dzieci, więc kombi mi nie potrzebne). Ogólnie szukam raczej czegoś w średnim rozmiarze, wspomniana Julietta bardzo mi się podoba ;) Auta naprawiam u mechanika, sam to umiem co najwyżej
@Wypok94: giulietta bardzo fajne autko, w tym budżecie znajdziesz benzyne 170km z pierwszych lat produkcji tylko uważaj na aktywator multiair - najlepiej udokumentowana wymiana na pozmianowy moduł albo przyjmij sobie w budzecie 4k na wymiane + pierwszy serwis rozrząd, olej, świece około 2k