Wpis z mikrobloga

Stworzyłem zaawansowany symulator spedycji SpedSim

http://spedsim.com/

Przez ostatnie pół roku stworzyłem grę przeglądarkową, w której użytkownik wciela się w spedytora / właściciela firmy spedycyjnej.
O symulatorze:
- realna mapa (na chwilę obecną Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry) ze wszystkimi drogami i miastami
- możliwość symulowania operacji FTL (ładunków całopojazdowych) oraz Grouppage (przesyłki drobnicowe) – busami, solówkami i naczepami
- póki co 3 rodzaje zabudowy – chłodnia, plandeka, kontener + warianty z windą załadunkową
-pozycja pojazdów kalkulowana jest co 1 minutę, a ich prędkość jest realistyczna i zależy od typu pojazdu, umiejętności kierowcy, ładunku, kategorii drogi na której się znajduje, , ograniczenia prędkości na danym odcinku, liczby pasów ruchu. Podobnie jest ze spalaniem i cenami paliwa, które różnią się pomiędzy państwami i zmieniają się.
- stawki za zlecenia zbliżone są do rzeczywistości
- generator tworzący przesyłki na całej grywalnej mapie, uwzględniający wielkość i położenie miast
- na chwilę obecną główną jednostką ładowności jest metr ładowny (LDM) – ze względu na towary ułożone na niepiętrowalnych paletach. W przyszłości rozszerzone o boxy o niestandardowych wymiarach, przewóz płynów, gabaryty – dodanie limitu metrów sześciennych (kubików) i wagi ładunku
- filtrowana giełda ładunków, umożliwiająca korzystanie zarówno z kodów pocztowych, jak i wygodnej mapy

Symulator na chwilę obecną jest darmowy i bez reklam.
Plany na przyszłość:
- łatanie błędów
- dodatkowe towary i typy pojazdów
- zdarzenia losowe, mandaty, warunki pogodowe
- zaawansowane zarządzanie flotą pojazdów (ubezpieczenie, przegląd, stan techniczny itd.)
- urealnienie kosztów (opłaty drogowe, podatki)
- możliwość budowy magazynów, zarządzanie liniami
- interakcje między użytkownikami (przetargi, współpraca między firmami, współdzielenie firmy)
- aplikacja mobilna

#gry #programowanie #transport #spedsim #spedycja #tworczoscwlasna #gamedev #symulatory #rozrywka
acars - Stworzyłem zaawansowany symulator spedycji SpedSim

http://spedsim.com/

...

źródło: comment_16049409108exgMV7OPAZr2thzrGBjcU.jpg

Pobierz
  • 128
@acars: kupiłem busa ( ͡° ͜ʖ ͡°) zatrudniłem do niego kierowce (i przypisałem). zaakceptowałem oferte z marketu ale bus nie jedzie. Co zrobiłem źle? :P

EDIT: ok chyba wiem
EDIT2: jednak nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Na PC podpinasz po prostu w trasę, a na urządzeniach mobilnych musisz kliknąc dwa razy na linię drogi aby powstał marker i potem go przesunąć na przesyłkę. Nie można tylko podpiąć przesyłki na dostawę zanim nie została odebrana albo jak przekracza pojemność auta.
@acars: nie rozumiem.

mam auta ktore jada wlasnie na zaladunki. Przydzieliłem je do odbioru, wiec zakladam (nie wiem czy slusznie) ze po zaladunku rusza automatycznie na rozladunek.

Chce im przydzielic juz kolejny zaladunek, po tym pierwszym rozladunku.

Jada z PL do DE, tam zrzutka i chce im zapisac trase z zaladunkiem w DE.

czy jest mozliwe tak kolejkować?
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Auta nigdzie automatycznie nie ruszą dopóki nie mają trasy. Nie da się przypisać przesyłki do trasy rozładunkowej zanim danej przesyłki nie załadowali (możesz ustawić punkt gdzieś w pobliżu żeby auto jechało w tym kierunku ale i tak będziesz musiał go przesunąć aby rozładowali). Jeżeli ten załadunek po rozładunku w sumie z innymi zaplanowanymi załadunkami przekracza LDMy pojazdu to nie da się go przypisać do trasy.
za cholerę samochody nie chcą ruszyć, (po zatankowaniu, nadaniu kierowcy, ustaleniu trasy, kliknięciu rozpocznij jazdę i wskazaniu punktu, wyłączeniu ublocka, zmianie przeglądarki) Jest tylko status driving i samochód od godziny stoi w miejscu.