Wpis z mikrobloga

Wielka prośba do protestujących. Serio. Wytłumaczcie mi kilka kwestii bo nie rozumiem.
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.

#pytanie #demokracja #protest #naserio
  • 203
tu ładnie wytłumaczone


@AngryShark: No bardzo ładnie xD Przecież tego się nie da słuchać, a tym bardziej oglądać. Jakoś jednak wytrwałem i nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie, tylko jakiś frustracji bełkot. Czyli co zmienia ten jeden 1 tysiąc? Jakby ci zamknięto państwowe gabinety dentystyczne to też byś wyszedł protestować skoro i tak, jak każdy, zęby leczysz prywatnie? No nie.
Chore dziecko, to najgorsze, co może spotkać człowieka. Zmuszane do rodzenia dziecka skazanego na śmierć to tortury.


@grv_: Powyżej zadałem pytanie kto zmusza Polki do rdzenia chorych dzieci, skoro wg mediów opozycyjnych Polski usuwają 100-180 tys. ciąż rocznie, a wg MZ aborcji legalnych jest rocznie 1,1 tys. W tych protestach więc wcale nie może chodzić o ten 1,1 tys., bo te kobiety mogą spokojnie przejść do podziemia, jak ich koleżanki których
1. Dlaczego pół Polski rzuciło się do protestów z powodu zrównania praw chorych dzieci ze zdrowymi? Zdrowych nie można zabijać. Można było zabijać tylko chore. Teraz chore mają te same prawa co zdrowe. To źle?


@kontonr77: po pierwsze, już posługując się narracją o "dzieciach" i "zabijaniu", to zdrowe dzieci też można było zabijać, np. gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki, gdy ciąża jest ze zgwałcenia, albo gdy dziecko trochę podrośnie
może dlatego, żeby aborcje były przeprowadzane bezpiecznie a nie w podziemiu? Właśnie na tym polega problem nielegalności, że nikt tego nie kontroluje.


@IloczynKartezjanski: A masz takie hasła na protestach - dotyczące tych 100 tysięcy? Nie. Poza tym chyba każdy Polak i Polka wie, że prywatna opieka medyczna jest zazwyczaj na wyższym poziomie niż publiczna. Dla mnie może tu chodzić o co innego, co pachnie hipokryzją. Np. o to, że gdy Polka
2. Dlaczego adresatem protestów jest rząd? Przecież to nie on napisał konstytucję. Fakt, że do trybunału wsadził bezprawnie swoich ale to nie miało na wyrok żadnego znaczenia. Każdy konstytucjonalista mówi że wyrok nie mógł być inny.


@kontonr77: gdyż to głównie posłowie partii rządzącej złożyli wniosek do TK, gdyż to prezes tej partii wpłynął na termin rozpoznania wniosku i dał mu zielone światło, co było skutkiem wewnętrznych rozgrywek między frakcjami w partii.
3. Czemu atakujecie kościół? Przecież on nie ma wpływu na decyzje trybunału. On tylko wyraża swoje zdanie, tak jak każdy w demokracji. Tak samo robią górnicy, muzycy, muzułmanie, cyrkowcy czy homoseksualiści.


@kontonr77: w aktualnym stanie stosunków między państwem a Kościołem ten ostatni ma znacznie większy wpływ na kraj, niż wynikałoby to z zasady rozdziału państwa od kościoła i zwykłego "wyrażania poglądów". Szczegolnie w kwestiach obyczajowych. Zaostrzenie prawa aborcyjnego odbywa się pod
1. Chore dziecko, to najgorsze, co może spotkać człowieka. Zmuszane do rodzenia dziecka skazanego na śmierć to tortury


@grv_: Każde dziecko jest skazane na śmierć. Chodzi ci chyba o krótkie życie pełne cierpienia. Tylko że główną przyczyną zabijania dzieci jest zespół Downa. Te dzieci żyją całkiem długo i wyglądają na szczęśliwe.
4. Czemu służą groźby pod adresem konkretnych ludzi jak na przykład Kaja Godek. Nie lepiej dyskutować? Jak dla mnie to bolszewickie metody, że jak się pozbędziemy zwolenników pewnej idei, to problem zniknie.


@kontonr77: z tym się zgodzę W pełni. W realiach pluralistycznej demokracji najważniejszy jest dialog i kompromis. Niestety trzeba też zauważyć, że "bolszewickie metody" prezentuje zwłaszcza strona prolife i rządzący. Po pierwsze użyto przedmiotowo TK do rozstrzygnięcia ważnej sprawy, które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arsenazo: postulat aborcji za darmo został wprowadzony przez lewicę. Każde hasło "moje ciało, mój wybór" itp. mówi pośrednio o chęci dostępu do bezpiecznej aborcji. Wiadomo, że gdyby aborcja była dostępna na NFZ to czekalibyśmy na termin minimum pół roku a przeprowadzenie bezpiecznej aborcji jest możliwe tylko i wyłącznie do 12 tygodnia ciąży więc to chyba samo przez się rozumie, że ma być to prywatne. A przynajmniej ja to tak rozumiem.