Wpis z mikrobloga

Bliźniaki 1-kosmówkowe. Moje marzenie. Dwie identyczne dziewczynki. ♀️Za każdym razem gdy do gabinetu wchodzi pacjentka w ciąży bliźniaczej czuję nie tylko radość ale też ogromny niepokój.

Anka trafiła do mnie w 16 tygodniu. Lekarz prowadzący nie wykonał badania USG 11.0-13.6 tyg. Nie widział takiej potrzeby. . Ale rozumnie skierował do Poradni. W macicy mieszkały 2 dziewczynki. Jedna piękna. Zdrowa. A druga... ... Niestety chora. Ciężka wada ośrodkowego układu nerwowego, wada serca, obrzęk uogólniony . A że dzieliły 1 łożysko. Chora dziewczynka stanowiła śmiertelne niebezpieczenstwo dla zdrowej.
Dziewczynki wysłałam do znanej kliniki. Wykonano USG w którym potwierdzono zespół ciężkich, nieodwracalnych wad płodu. Oceniono kariotyp. Wynik prawidłowy u obu dziewczynek.
W 19 tygodniu Anka znów pojawiła się u mnie. Chora dziewczynka była w złym stanie. Fala wsteczna w pępowinie. Bradykardia. Ponowny telefon do kliniki. Jedyna sluszna propozycja. Zacisnąć pępowinę chorej dziewczynce. .
Dziewczynki mają 1 łożysko. Między nimi połączenia naczyniowe. Jeśli obumrze 1 dziewczynka. Na 15-20 % obumrze druga dziewczynka. A z tych które przeżyją ... około 30% płodów ulega ciężkiemu, nieodwracalnemu uszkodzeniu ze względu na zmiany ciśnień, przepływów, wydzielanie cytokin prozapalnych. Długo rozmawiałam z Anką. Spytala co ja bym zrobiła? Powiedziałam że dałabym szansę zdrowej. Bo dla chorej dziewczynki nie ma już ratunku.

Anka pojechała. Wykonano zabieg. . To był 20 tydzień ciąży.

W 36 tygodniu Anka urodziła naturalnie zdrową córkę.

Dziś już nie możemy ratować takiej ciąży. To są dramatyczne decyzję. Dla nas. A przede wszystkim dla matki .
A jaką Ty podjęłabys decyzję? Poświecialbyś jedno dziecko ratując drugie?

Na zdjęciu bliźniaki których nie udało się uratować. . TTTS. Twin to Twin Transfusion Syndrome. Leczenie. Fetoskopia. Laseroterapia.
Za profilem: Położnik.Bez.Lukru - tam macie zdjęcie, bo moderacja tego portalu nie wie co to znaczy 18+
#aborcja #protest #ciaza #medycyna #ginekologia #rozowepaski
ciemnienie - Bliźniaki 1-kosmówkowe. Moje marzenie. Dwie identyczne dziewczynki. ♀️Za...

źródło: comment_1604005280Kxu188xXFNYFvxfbAMO2Zf.jpg

Pobierz
  • 11
kogoś uraziło ocenzurowane zdjęcie z kategorii 18+


@ciemnienie: jak kogos cos razi pomimo 18+ to moze powinien zmienic robote? Mnie tez w robocie kilka rzeczy razi ale skoro sa zgodne z zasadami to nie strzepie ryja. taki juz urok jak sie mysli.