Wpis z mikrobloga

Czy oni #!$%@? wreszcie zrozumieją że kościoł nie jest już żadnym autorytetem dla młodych ludzi? To samo z patriotyzmem i bogoojczyźnianą otoczką - tak obrzydziliście młodym ludziom patriotyzm, żołnierzy wyklętych, powstanie i inne patriotyczne sprawy swoją nachalną propagandą że młodzi idą w kontrze do tego nurtu który promujecie. Gdybym był nastolatkiem i miał do wyboru tęczowe podkoszulki i bluzy z wyklętymi to wybieram podkoszulek bo mniejsza siara pokazać się na mieście. Młodzi ludzie mają gdzieś umartwianie się nad tym co kiedyś było, chcą się bawić i żyć teraźniejszością jak ich rówieśnicy na zachodzie a nie stać z kijem w dupie na jakiejś akademii pod entym pomnikiem jakiegoś powstańca czy księdza...
#tvpis #bekazpisu #bekazkatoli
  • 63
@jaroty: JP2 zrobił tak że zamiast wprowadzić kościół w trzecie tysiąclecie to cofnął go o 50 lat, szkoda że w latach 70 nie wybrali mniej konserwatywnego teologa na papieża, może kościół by się jakoś wykaraskał. Jak w dobie wybuchu epidemii AIDS w latach 80 i 90 w biednych krajach Afryki papież mógł mówić że antykoncepcja to grzech, to trzeba być debilem.
@MarianoaItaliano: a mnie to w jakiś tam sposób boli, że patriotyzm został przez prawaków zawłaszczony... wczoraj oglądałam ten wywiad i bardzo się wzruszyłam, bo ta solidarność, walka o wolność nie miała nic wspólnego z obecną agresywną retoryką narodowców. to byli zwykli ludzie walczący dla zwykłych ludzi. nie godzę się na to, żeby symbol PW kojarzył się z nadrukiem na brudnych gaciach sebixa. dla mnie Kotwica zawsze będzie symbolem walki o godność.
sehnsucht - @MarianoaItaliano: a mnie to w jakiś tam sposób boli, że patriotyzm zosta...
Ale co oni mają do zaoferowania młodzieży?


@Iskaryota: Katoflix. Papieża z kamieniem w czerwonej kałuży. Film o błogosławionej Karolinie Kózkównie.
Oni naprawdę nie kontaktują. Najlepsze są te stare dziady na prawackich gówno-portalach #!$%@?ące coś o ubekach - oni chyba zedją do grobu bełkocząc o urzędzie bezpieczeństwa, który okazał się być bardziej żywotny niz wszyscy oni. Ostatnie ich słowa będą: "ubeku - zwyciężyłeś!.."
@MarianoaItaliano: czy ja wie. Kościół może nie, ale patriotyzm przyciąga młodych. Zobacz na wynik bosaka w grupie 18-29, dostal ponad 20%. Duda w 2 turze w tej grupie zgarnął 36%. To oczywiscie duzo mniej niż połowa, ale osobiscie mam znajomych, ktorzy wyzywali glosujacych na Trzaskowskiego od antypolakow i zaglosowali Bosak-Duda
@MarianoaItaliano: jako człowiek, który jeszcze 2 lata temu miał w głowie plan, że chce tutaj zostać I budować lepsze państwo, że musimy wkoncu dogonić potęgi gospodarcze świata, że też jesteśmy w stanie wyzwolić pełen potencjał intelektu naszego narodu, jako naród bardzo kreatywny (szkoda że w omijaniu podatków i bzdurnych przepisów) z wykształconymi ludźmi którzy sa drenowani do zagranicznych struktur, mającymi piękna kulturę ( mówię o muzyce ludowej, o aspekcie naszej 'slowianszczyzny')