Wpis z mikrobloga

@Lucyna_98 generalnie zarówno drobiu jak i wieprzowiny nie poleca się spożywać na surowo, ale poza tym to ogórek konserwowy lub kiszony, cebulka, marynowane grzyby, sól i pieprz. Jeśli będzie zbyt zbite odrobinę wody.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lucyna_98 Surowe mięso może zawierać szkodliwe bakterie, takie jak Salmonella, Listeria, Campylobacter i Escherichia coli. Bakterie te są niszczone podczas obróbki cieplnej i nie zagrażają człowiekowi. "

"Jedzenie surowej wieprzowiny jest niewskazane, ponieważ stwarza to duże ryzyko zarażenia włośniem lub tasiemcem uzbrojonym. Włosień jest jednym z najgroźniejszych pasożytów dla człowieka, wywołuje chorobę włośnicę, która ma bardzo ciężki przebieg i może prowadzić do śmierci. Z kolei tasiemiec uzbrojony wyniszcza organizm – może spowodować
  • Odpowiedz
@Lucyna_98: ja tam lubię ufać jednak innym niż wszystkiego uczyć się na własnych błędach. W każdym razie zamiast tu pisać zdążyłabyś skoczyć po pyszny tatar do biedry ;p Życzę smacznego! Ja bym się salmonelli obawiał np. - w kurnikach znacznie popularniejsza niż na pastwiskach.
  • Odpowiedz
@Lucyna_98: Taka różnica, że nie wszystkie zwierzęta chorują na te same choroby. Strzelam też, że mięso dedykowane pod tatar jest dodatkowo sprawdzane.
2/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@Lucyna_98: Jeżeli bardzo Ci zależy na tatarze z drobiu to spokojnie możesz zrobić z kaczki. A jeżeli już musi być kurczak to bezpiecznie będzie najpierw opalić lub obsmażyć z wierzchu mieso, bardzo dokładnie ale tak aby środek pozostał surowy. Następnie obkroić obsmażone kawałki i użyć tego co w środku. Salmonella i Campylobakter nie żyją wewnątrz kurczaków a razem z nimi i są zbyt duże żeby na etapie uboju czy porcjowania przeniknąć
  • Odpowiedz