Wpis z mikrobloga

Byłam w Lidlu o 9:40 po szybkie zakupy bo za parę minut nikt nie sprzeda mi choćby bułki do tego południa. O 9:55 stoję w kolejce... z emerytami. Dwie kasy czynne. Przede mną starszy pan, obok starsze kobiety, za mną małżeństwo emerytów. Naliczyłam ich dziewięcioro w najbliższym otoczeniu. Aż spojrzałam na zegarek czy to przypadkiem nie mnie się coś pochrzaniło, ale nie. I ten starszy za mną rozmawia sobie z małżonką o tym, że on tam nie będzie przestrzegał żadnych godzin, bo nikt go o zgodę nie pytał i będzie robił tak jak mu wygodnie. Żona mu przytakuje. Mówię mu, że mnie i reszty młodych ludzi też nikt nie pytał, nikt nie pytał też przesiębiorców czy im tak pasuje, ale skoro już są te dwie godziny dla seniorów a oni do nich należą, to niech korzystają z tego "dobrodziejstwa". On dalej swoje, że tak mu dobrze to będzie robił zakupy specjalnie poza tymi godzinami. Bo może ( _)

#godzinydlaseniora #zalesie #zakupy
  • 12
@bobikufel Byli sporo czasu przed godziną 10:00, co widać było po zakupach. I nie byli jedynymi niekorzystającymi z przedziału czasowego, było ich łącznie dziewięcioro w dwóch kolejkach. To skoro pomysłodawcy twierdzą, że ten przedział jest dla ich komfortu, zdrowia czy życia, to niech już z tego komfortu korzystają, skoro mnie i wielu innym go odebrano ¯_(ツ)_/¯
@Filotes: Moja Mama ( strasza osoba) która przez 40 lat była pielęgniarka często miała do czynienia z seniorami, jak się dowiedziała o godzinach dla seniorów to od razu stwierdził, że będą robić odwrotnie xd. Ma doświadczenie z historii typu : zima i wszędzie lód i mówią w tv żeby nie wychodzić bo się połamią to jebs emeryci idą do poradni. Jak lato i upały / udary to o 11stej w największy
@fegwegw

I ten starszy za mną rozmawia sobie z małżonką o tym, że on tam nie będzie przestrzegał żadnych godzin, bo nikt go o zgodę nie pytał i będzie robił tak jak mu wygodnie

@Filotes: no i #!$%@?, bardzo prawidłowo. Jeszcze tego brakuje, żeby partyjne #!$%@? mówiły ludziom, kiedy mają zakupy robić.


xD
@Filotes: naprawde czepiasz sie ludzi, ze skoro maja wolnosc wyboru to z niej korzystaja? Czy myslisz, ze wirus nie przetrwa 2h i oni przez to beda bezpieczni w "godzinach dla seniora", czy my mlodsi jestesmy bezpiezniejsi gdy nagle zabieraja nam 2h z godzin otwarcia wiec jest wieksze stezenie ludzi na sklepie? Glupie zasady trzeba usuwac, a nie isc z zamknietymi klapkami na oczach bo tak jakis debil u gory powiedzial. Ta
@Vittel Tak, czepiam się. Tak, muszę egzekwować to bzrurne rozporządzenie, zresztą tak jak właściciel sklepu. Nawet jeśli mi się to nie podoba. Tylko emeryt mający tyyyle czasu wolnego nie musi nic, bo ma wolność wyboru.
Eot.