Wpis z mikrobloga

Wyprzedzam prawym pasem i się tego nie wstydzę.

Dlaczego tak wiele ludzi myśli że jest to zabronione? W większości przypadków przecież można. Kto ich nauczył, ze nie? Prawo jazdy z czipsów?

Wolą zamiast tego usiąść komuś na zderzaku i migać światłami żeby zjechał.

#pytanie #oswiadczenie #samochody #kierowcy #drogi #ruchdrogowy #kodeksdrogowy #przepisydrogowe #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1602942703Hetz3uhg14RyzFPPfPf1kQ.jpg
  • 60
@oslet: też tego nie kumam, w kompilacjach typu stop cham, polskie drogi itp, było multum sytuacji, gdzie ktoś zamula lewym pasem a inny debil siedzi mu na zderzaku i mruga, mimo, że prawy pas cały pusty po horyzont ;D
ja tak samo jak ty, po prostu wyprzedzam i jadę dalej, a te barany wolą mrugać i się denerwować, zamiast po prostu wyprzedzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@oslet Zasadniczo nie, ale taki burdel na drodze stwarza niebezpieczne sytuacje.
Parę dni temu na autostradzie zaliczyłem test hamulców bo jakiś burak urządzał sobie slalom po pasach w pełnym deszczu, co zakończył po chwili na barierce.

Może i zgodne z prawem, ale nie szanuje w opór, po prostu. Burak żeś pan jest i tyle ¯_(ツ)_/¯
@errorek95 Owszem, zgodzę się. Ale w zatrważającej ilości przypadków jest.

I tu dochodzimy do konkluzji - przede wszystkim trzeba mieć mózg i go dobrze używać. Głupek wyprzedzający lewym, środkowym, czy prawym zawsze zostanie głupkiem ¯_(ツ)_/¯
@oslet: @teddybear69: Typowo na trasie szybkiego ruchu. Kierowcy suvów czy busów, którzy jadą środkowym pasem na trzypasmowej jezdni i telefon w ręku lub przy uchu. (_ ) Całe szczęście, że nie ma zakazu wyprzedzania z prawej strony. I nie ma za bardzo jak z tym walczyć (°°
@errorek95 bo lewy pas jest do wyprzedzania

Do jazdy służy skrajny prawy (chyba że znaki mówią inaczej)

Tez trąbie irugam na zamulaczy
Niech się #!$%@? nauczą jeździć a nie ja muszę stwarzać zagrożenie robiąc slalom między samochodami bo jakoś plebs umysłowy nie potrafi pojąć ze lewy pas jest do wyprzedzania
@errorek95: nieprawda

Wyprzedzanie z prawej strony jest legalne, ale tylko gdy odbywa się na drodze jednokierunkowej lub dwukierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu. Przy czym droga dwukierunkowa musi mieć wyznaczone co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone do jazdy w tym samym kierunku.
@emjot86: I co z wynika z tego co napisałeś?
Autostrada i drogi ekspresowe mają jezdnie jednokierunkowe.

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
problemem nie jest wyprzedzanie z prawej, tylko ten debil na lewym czy srodkowym pasie który ma w dupie swój obowiązek jazdy pasem prawym


@teddybear69: i z takim debilem najczęściej ma problem inny debil, który ma w dupie swój obowiązek przestrzegania ograniczeń prędkości
@stopchamteam ta grafika jest skomplikowana, przede wszystkim brakuje definicji jezdni i drogi i nadal z niej nie wynika czy w mieście można wyprzedzać czy nie, bo górna grafika "można" jest niemal taka sama treścią jak dolna "nie można", jadąc od strony drzew nie można wyprzedzać?
Wolą zamiast tego usiąść komuś na zderzaku i migać światłami żeby zjechał.


@oslet: Ci siadający na dupie i mrugajacy światłami nie zjadą na prawy z jednego prostego powodu: wiedzą, że tam nie ma miejsca - ani dla nich, ani dla samochodu, który popędzają.
To są po prostu debile, do wyeliminowania z dróg.
@teddybear69: Tak, ale ja nie tę kwestię teraz poruszam. Że nie powinno się jechać lewym bez potrzeby to oczywistość. Choć dla każdego co innego może być potrzebą (o tym jeszcze napiszę na końcu).

@stopchamteam: @Jestem_Tutaj: i przepis i ta grafika są trochę za bardzo zawiłe. A wszystko sprowadza się do tego, że jeśli są wyznaczone pasy ruchu to można wyprzedzać z prawej strony. Jedyny wyjątek to jeśli poza terenem
@oslet: https://info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html
Co do autostrady to mieliście rację, za dużo wypite, ale z definicji drogi ekspresowej nie wynika że są dwie jezdnie jednokierunkowe

nie kompromituj się. Znak o którym mówisz to droga jednokierunkowa a nie jezdnia


§ 44. 1. Znak D-3 „droga jednokierunkowa” oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa
się w jednym kierunku.

Także sam się nie kompromituj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TsundereGirl: tak, masz rację, może oznaczać też jezdnię, przepraszam. Z tym że to nie zmienia niczego w tym o czym mówimy. Znak wcale nie musi stać na początku takiej jezdni.

A przepis o wyprzedzaniu w ogóle nie używa terminów "droga ekspresowa" czy "autstrada", mówi tylko o jezdniach i pasach ruchu, w praktyce więc odnosi się do autostrad i większości dróg ekspresowych z wyjątkiem tych o jednej jezdni (na których nawiasem mówiąc
Ooo już @SpalaczBenzyny dał przykład, że są. I tam zgoda - jeśli są 2 pasy w niezabudowanym, to wyprzedzać nie można. Ale jak pisałem, to miejsca gdzie nie można wyprzedzać są wyjątkami. A nie te w których można.
@TsundereGirl: no jak znasz definicję jezdni, drogi i znasz znaki poziome to wprost z nich to wynika. Więc tak, to jest dowód. Rozumiem że Ty jako jedyny przekonujący dowód traktujesz znak D-3, ale to tak nie działa.

Ale jeśli naprawdę tak uważasz to na takiej jezdni nigdy nie wjeżdżasz pewnie na lewy pas, bo przecież Twoim zdaniem nie wynika z niczego, ze to jednokierunkowa, więc boisz się że na lewym pasie
@oslet Praktycznie za każdym razem jadąc A2 w obrębie Poznania wyprzedzam prawym pasem. 3 pasy ruchu i jedzie sobie taki w myśl "nie jestem TIRem, więc prawej nie będę się trzymał, ale też mi się nie spieszy...", no i jedzie środkiem. W dupie to mam, nie będę zmieniał dwóch pasów żeby kogoś wyprzedzić.