Wpis z mikrobloga

No i różowa się doigrała. Zatrzask na palcu z powodu tych wszystkich malunków prawdopodobnie farba zaszła jej za skórę, zaschła i zrobiła zakażenie (bo palec jest czerwony a różowa farba zmieszała się z osoczem)

A mówiłem, odradzałem, wypominalem, że jej paznokcie kosztują fortune, ale nie. Robiła. Przed chwilą mi pokazała. Kosmetyczka od godziny nie odpowiada na telefony różowej. Już poszedł negatyw na fb. Nie ma co się patyczkować z takimi.

#medyczneobrazki
jmuhha - No i różowa się doigrała. Zatrzask na palcu z powodu tych wszystkich malunkó...

źródło: comment_1601853343FoMj0h9CwSWq2QZPFIZVoT.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: też miałem zatrzask, przez pracę, musiałem sobie coś wbić brudnego. #!$%@? mi tak spuchł że Hej. Różowa mi igłą przebiła i wycisnęła do umywalki, przetarła psikadłem do odkażania tak i wszystko ładnie się zagoiło ()
@jmuhha Na szybko możecie spróbować maść Tribiotic ale w tym stanie może być konieczne przecięcie ropnia i antybiotyki doustnie, czyli do lekarza. Niby bto tylko palec ale sepsa to się może nawet z przegryzionej wargi wdać więc nie ma żartów.
@jmuhha:
W restauracji:
– Panie kelner, ja widziałem! Pan trzymał palec zanurzony w mojej zupie! – awanturuje się klient.
– Ja muszę trzymać palec w ciepłym, bo mam zastrzał…
– To wsadź go sobie pan w d..ę!?!?
– Tam go trzymam gdy jestem na zapleczu..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: To nie zastrzał tylko zanokcica czyli zakażenie w obrębie wału paznokciowego. Podstawą leczenia jest nacięcie przez chirurga żeby umożliwić odpływ ropy. Dzwoń do rodzinnego po skierowanie do chirurga a potem do wszystkich poradni w mieście, jest duża szansa że gdzieś was przyjmą jeszcze dzisiaj jeśli szybko ogarniesz skierowanie.
@Dudek89: Zastrzał może dawać objawy też po stronie grzbietowej. Co prawda z definicji zastrzał dotyczy strony dłoniowej ale czasami uwidacznia się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: zrobił mi się ostatnio po raz pierwszy w życiu. Zgodnie z radą pani z apteki kupiłem roztwór Rivanolu, wlałem trochę do małego pojemniczka, podgrzałem w mikrofali kilkanaście sekund i moczyłem palec. Roztwór ma być tak gorący jak tylko się da wytrzymać. Po dwóch dniach opuchlizna zeszła. Polecam.