Wpis z mikrobloga

  • 0
Ja rozumiem to tak że trzeba ułożyć taki prostokąt i wpisać ilość tych mniejszych klocków jaka zuzyjemy by zbudować coś ma wysokie tego rysunku po prawej. Tak przynajmniej to rozumiem, Ale faktycznie #!$%@? zadanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RandomowyMirek:

Dodawanie w zakresie 10 jest w stanie opanować pięciolatek grający w gry planszowe, bez specjalnych dywaników i kolorów.


No właśnie. Moja 4-letnia córka potrafi dodawać oczka na kostkach do gry (w sensie liczy liczbę oczek na jednej, a potem kontynuuje liczenie na drugiej i podaje wynik sumowania). A tu jakiej chocki klocki...
  • Odpowiedz
@Kriegor: Bo? Jest wiele kryteriów, jakie można by tu przyłożyć. Skąd czytelnik ma wiedzieć, które jest właściwe? Może wg powierzchni? Albo czemu nie 2, 4, 6? Jako programistaNNk mogłabym podpisać 0, 1, 2, bo tak zawsze numeruję elementy.


@motokate:
O ile część z dywanikiem jest durna, to tutaj trochę przesadzasz IMHO.

Weź pod uwagę, że jeżeli uwzględnimy wszystkie możliwe wyjątki i casusy, to treść polecenia rozrośnie się jak ustawa.

A
  • Odpowiedz
w sensie liczy liczbę oczek na jednej, a potem kontynuuje liczenie na drugiej i podaje wynik sumowania


@staryhaliny:
Tylko przez pierwsze kilka partii. Potem lenistwo zwycięża, i dziecko uczy się dodawania w tempie ekspresowym. Wygląda to mniej-więcej tak:
(rzuca kośćmi)
(zaczyna liczyć) Jeden.... Dwa... Trzy.... Dobra tata, dziewięć, gramy dalej!
  • Odpowiedz
@SarahC: Tak to mniej więcej wygląda. Na studiach mieliśmy wydział informatyki i już na początku poznałem w akademiku różnych przejaranych ganją kozaków "komputerowców" co to umieli gry pirackie instalować i w ogóle od dziecka przy kompach, to przecież na informatykę trzeba iść. Oj straszny był tam przesiew. Na 80 osób z dwóch grup dyplom uzyskało niespełna 30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Siostra mi pokazała to zadanie i postanowiłem spojrzeć na nie oczami pierwszoklasisty.


@KenZoo: Spojrzałam oczami dorosłego i ni uja nie rozumiem, co autor miał na myśli. Już samo samo "Podpisz klocki odpowiednimi liczbami" jest debilne - odpowiednimi wg jakiego kryterium? Co to są "liczby w kolorach"? Na jakiej "ławce"? Wygląda, jakby bot treść układał.

@motokate Prawda, powinno być napisane, że rosnąco w zależności od wielość klocka.
  • Odpowiedz