Wpis z mikrobloga

Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak jest oznakowania, by czerwony chodnik widoczny obok był CPRem.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to sprawa jest prosta i jasna.
Do tego po tych CPR to się nie da często jechać, bo są źle wykonane i się sypią stwarzając zagrożenie dla sprzętu i samego kierującego, nikt z nas zaś nie ma obowiązku narażać swojego życia i mienia.

Kolejne zdjęcie w komentarzu.

#rower #rowerzysci #kierowcy #samochody #polskiedrogi
Pobierz reddin - Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak...
źródło: comment_1600773058NRLvfhPbYtCxXj438cBtRf.jpg
  • 225
Dlaczego wyjazd z drogi wewnętrznej jest wg ciebie miejscem doprowadzającym do drogi dla rowerów a wyjazd z posesji nie jest?


@janekplaskacz: No właśnie tak się już zapędził, że jest. I jego zdaniem, według obecnie obowiązujących przepisów, po każdym wyjeździe z posesji należałoby powtórzyć znak C-13. Ewidentnie wtopił ze "skrzyżowaniem" ze strefą zamieszkania, ale tak trudno przyznać mu się do błędu, że teraz będzie szedł w zaparte i wypisywał bzdury jeszcze bardziej
Przecież prowadząc rower po chodniku mogę w każdej chwili wjechać na idącą równolegle z nim drogę rowerową. I z lasu też mogę wyjechać jak jest akurat obok.


@ZygmnuntIgthorn: Jak dojedzie do kolizji z pieszym to kto będzie winny? Skoro brak znaku określającego czy to CPR czy chodnik?
@reddin:
Od strony z której nadjeżdza rowerzysta jest odpowiedni znak. Nie mam pojęcia dlaczego pokazujesz później wjazd na teren osiedla, który jest kilkadziesiąt metrów dalej. Co więcej obecnie za tym wjazdem znajduje się tam odpowiedni znak, który jest nawet widoczny na zdjęciu z rowerzystą.
Ta, rowerzyści i przestrzeganie przepisów xD po wrocławiu to albo sami ślepi albo daltoniści na rowerach, bo sygnalizacja jest dla plebsu on sobie na czerwonym pojedzie bo ma taką potrzebę.
@reddin: pisze: „Znak P-23 „rower” (rys. 5.2.9.1) stosuje się w celu oznaczenia: drogi dla rowerów, pasa ruchu dla rowerów, śluzy dla rowerów.” Na zdjęciu rowerzysta porusza się po drodze, mając obok ścieżkę rowerową, z znak P-23 widać wyraźnie, więc nie rozumiem o co Ci chodzi
@reddin:

To jest CPR czy DDR?


Znak P-23 „rower” (rys. 5.2.9.1) stosuje si´ w celu
oznaczenia drogi lub wydzielonego pasa jezdni,
przeznaczonych tylko dla rowerów.
Znak P-23 umieszcza si´ na poczàtku takiej drogi
lub pasa jezdni. Na drodze dla rowerów znak ten
stanowi uzupe∏nienie znaku pionowego C-13 „droga dla rowerów”, a na pasie jezdni wyst´puje samodzielnie lub jako uzupe∏nienie znaku F-19 „pas
ruchu dla okreÊlonych pojazdów” wskazujàcego
pas dla rowerów.
Na
@Y3kb3:

Znak P-23 albo P-23 mini w śluzie dla rowerów umieszcza się na przedłużeniu każdego z pasów jezdni, z wyjątkiem pasa ruchu dla rowerów. Na drodze dla rowerów znak P-23 stanowi uzupełnienie znaku pionowego C-13 „droga dla rowerów” i umieszcza się go na początku tej drogi, bezpośrednio za każdym skrzyżowaniem oraz za miejscem doprowadzającym ruch rowerowy do tej drogi.
@reddin: jako rowerzysta rozumiem, jak przejedzie fragment ulica(tak z 500metrow- moze gdzies skreca ,gdzie nie ma sciezki), gdzie jest sciezka z predkoscia 40 czy 50, ale tutaj mtb i pewnie jedzie ze 25 xD
@reddin:

stanowi uzupełnienie znaku pionowego


Tak, właśnie. Dzięki temu nie trzeba stawiać co 5 metrów znaku pionowego tylko można powtarzać znak poziomy. Uzupełnienie oznakowania jest równoprawnym znakiem.

Znajdź mi jakikolwiek przepis, że można sobie ot tak stosować znaki uzupełniające.

Słowo uzupełenienie znajduje się w przepisach dla projektantów a nie kodeksie drogowym.