Wpis z mikrobloga

Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak jest oznakowania, by czerwony chodnik widoczny obok był CPRem.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to sprawa jest prosta i jasna.
Do tego po tych CPR to się nie da często jechać, bo są źle wykonane i się sypią stwarzając zagrożenie dla sprzętu i samego kierującego, nikt z nas zaś nie ma obowiązku narażać swojego życia i mienia.

Kolejne zdjęcie w komentarzu.

#rower #rowerzysci #kierowcy #samochody #polskiedrogi
reddin - Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak...

źródło: comment_1600773058NRLvfhPbYtCxXj438cBtRf.jpg

Pobierz
  • 225
  • Odpowiedz
@reddin:

A jaki znak P-23 uzupełnia C13 czy C13/C16? To jest CPR, czy DDR?


A jakie to ma znaczenie? Masz obowiązek tam jechać rowerem:

2.50) Znak P-23 „rower” oznacza drogę dla rowerów, pas ruchu dla rowerów lub śluzę dla rowerów albo część jezdni drogi jednokierunkowej, na której ruch rowerów odbywa się w dwóch kierunkach; znak P-23 umieszczony łącznie ze znakiem P-26 oznacza, że droga jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami
  • Odpowiedz
A tu możesz mi zaznaczyć? CPR czy DDR?


@reddin: To jest to samo miejsce XD
Tylko Ty korzystasz z nieaktualnych zdjęć Googla, a ja powiększyłem zdjęcie od którego wszystko się zaczęło (czyli zrobione kilka dni temu)
  • Odpowiedz
Tylko Ty korzystasz z nieaktualnych zdjęć Googla, a ja powiększyłem zdjęcie od którego wszystko się zaczęło (czyli zrobione kilka dni temu)


@mayek: Nie ściemniaj, twoje zdjęcie jest zrobione dalej tam przy drzewach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@reddin:

Tam, czyli po czym i po której stronie? Po lewej, prawej, czy z pieszymi po całej szerokości?


Stań sobie przed przejazdem i się rozejrzyj. Widać jak byk znaczki z kołami na dole i kierownicą ma górze. Każdy niedebil będzie wiedział co to oznacza.
  • Odpowiedz
@mayek: Czyli dopiero tam się zaczyna CPR? Bo wcześniej znaku nie było na wyjeździe z osiedla ¯\_(ツ)_/¯

Stań sobie przed przejazdem i się rozejrzyj. Widać jak byk znaczki z kołami na dole i kierownicą ma górze. Każdy niedebil będzie wiedział co to oznacza.


@janekplaskacz: A jak dojedzie do kolizji z pieszym to kto będzie winny?
  • Odpowiedz
Bo wcześniej znaku nie było na wyjeździe z osiedla


@reddin: Kiedy zrozumiesz, że znaku nie trzeba powtarzać przy byle wyjeździe z parkingu?
Na tej samej zasadzie nie powtarza się innych znaków jak ograniczenia prędkości czy "teren zabudowany".
Wjeżdżając na parking masz zapamiętać jakie znaki obowiązywały na drodze i po powrocie na nią stosować się do nich.
  • Odpowiedz
@mayek:

Dobra idę sobie pojeździć po lesie.
Nie kumacie jednej rzeczy, że przepisy w Polsce są niejasne, znaki byle jak rozstawione, magiczne ścieżki rowerowe to badziewie.
Ale wielki pan kierowca się spina, bo rowerzysta jedzie po ulicy. Taki jesteś cienki driver, że sobie z taką prostą sytuacją drogową nie radzisz?
Rowerzysta musi... guzik musi, bo jak dojedzie do wypadku to będzie szukanie, jakby tu rowerzystę udupić, bo Karyna z Brajankiem miała
reddin - @mayek: 


Dobra idę sobie pojeździć po lesie.
Nie kumacie jednej rzeczy...

źródło: comment_1600785693ki8tMRI133E4at5RM00qPw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@reddin: ale się zesrałeś. sam jestem rowerzystą, ale jak widzę ścieżkę obok ulicy to jadę ścieżką. W dupie mam czy są znaki pionowe czy poziomie, jest ścieżka - jedziesz ścieżką. Czego Ty imbecylu nie rozumiesz?
  • Odpowiedz