Wpis z mikrobloga

@MyNameIsJefff
@maniac777
@linuksozerca
@mmichal

Mam sieć lokalną złożoną z routera i 2 access pointów. Chodzi mi o to czy jest możliwe że ktoś "zły" po podpięciu się do któregokolwiek z AP, może przechwytywać ruch z całej sieci, jakimś Wiresharkiem czy tcpdump? Czy tylko ruch który przechodzi przez ten jeden konkretny AP.

Kontekst:
Moja kobieta otwiera firmę i ma właśnie w/w sieć. Pomyślałem o czymś takim, żeby miała jedno Wi-Fi dla gości otwarte
@Kolczaneiro: Większość routerów ma opcje separacji klientów i nie widzą LANu, jednak ta sama sieć daje dużo innych możliwości, tylko idąc dalej to dla pewności trzeba się od sieci odciąć :) Jeśli masz mocne hasła do wifi, do routera tez to jak ktoś dużej wiedzy nie ma to bym nie panikował. Sieć dla gości to zawsze dodatkowy plus bo pewnie będzie oddzielna podsieć i routowanie więc to bardzo dużo daje jeśli
@Kolczaneiro: każda sieć, prywatna i gościnna, w osobnym vlan i tyle. jak router nie obsługuje takiej opcji to sprawdź czy da się zainstalowac openwrt - tam są większe możliwości.

snifferem można podsłuchać wszystko co lata po radiu na każdym kanale, nawet nie trzeba się podpinać, ale szyfrowanie utrudni identyfikacje.