Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #sprzedamopla #opel #handlarzmirek #auta

Siema,

Mam na sprzedaż Opla Omega B z 1997r. Nigdy wczesniej nie sprzedawałem auta i totalnie w to nie umiem. Mam kilka pytań. Pomóżcie.

Nie chcę nikomu wciskać że to auto jest w zajebistym stanie. Oczywiście nie jest i chcę żeby potencjalny kupujący wiedział o tym zanim się do mnie wybierze na oględziny. Nie wiem jednak jak napisać ogłoszenie w taki sposób żeby pokazać wszystkie wady auta i przy tym nikogo nie zniechęcać. Czy w ogóle powinenem być jakoś mega drobiazgowy w dokumentowaniu wszystkich słabych stron tego auta w ogłoszeniu, czy może zakładać że KTO MIAŁ OMEGE TEN WIE?

Tutaj troszkę o aucie:
Ciemnozielony sedan 1997r, benzyniak 2.0i 8V oczywiście zagazowany ( ͡° ͜ʖ ͡°). Autko jest w wersji podstawowej aż do bólu - nie ma klimy, szyby są na korbkę, tylko fotel kierowcy ma elektryczną regulację (uwaga, nie działa), stalowe felgi. Przebieg ponad 250k.

Plusy:
- kurła napęd na tył
- nowy akumulator kupiony w zeszłym roku
- silnik po generalnym remoncie

- nowe sprzęgło
- auto jest wygodne, przestronne i fajnie się prowadzi
- szyberdach
- ekonomiczny

Neutralne rzeczy:
- w bagazniku jest zmieniarka CD Pioneer na 5 slotów ale nie wiem czy działa bo jest niekompatybilna z radiem
- nawiew jest dwustrefowy (nie ma klimy więc w lecie to #!$%@? daje ale w zimie jest spoko)

MINUSY:
- oczywiscie RDZA - nadkola są pordzewiałe
- tylni amorek wpadł mi do bagażnika - wiem, wiem, to będzie na 100% naprawione zanim wystawie autko
- brak klimy - w tym aucie to jest straszny ból w dupie bo Omega ZAJEBISCIE się nagrzewa w lato. Na serio. To jest piekarnik.
- są dwa gniazda zapalniczki ale ta z tyłu nie działa
- nie działa elektryczna regulacja fotelu kierowcy
- schowek ma zepsuty zamek - brakuje tej takiej jakby klamki? da się otworzyć ale trzeba się nauczyć
- te takie gumowe uchwyty przy drzwiach są totalnie wykruszone do gołego plastiku - wszystkie 4. Ale słyszałem że to powszechny problem w Omegach
- ten pseudoskórzany mieszek skrzyni biegów jest przetarty do materiału - to samo przy hamulcu ręcznym
- wykruszyła się guma na drążku zmiany biegów - ta którą się ciągnie do góry żeby wbić wsteczny. Ciągle da się to zrobić ale nie wygląda to ładnie
- brakuje uchwytu przy suficie nad drzwiami pasażera z przodu
- nie wiem jak to opisać ale ta taka jakby uszczelka, która biegnie dookoła przedniej szyby z zewnątrz mi się odkleiła w połowie - to też chcę naprawić przed wystawieniem auta i tutaj proszę o radę - gdzie mi to naprawią w Krakowie?
- wyświetlacz LCD na którym normalnie widać godzinę, datę i temperaturę jest prawie totalnie martwy
- część oświetlenia w desce roździelczej jest pewnie przepalona - nie ma ciemnych miesc, ale niektóre świecą ciemniej niż inne
- na zimnym silniku na niskich biegach auto czasami szarpie
- ręczny prawie w ogóle nie łapie
- stare popękane kołpaki
- brak znaczka opelka na bagażniku
- radio nie jest oryginalne. To jakieś sony niekompatybilne ze zmieniarką i LCD
- ta taka czerwona ledowa listwa z tyłu (dodatkowe światło stop) kiedyś po prostu odpadła od szyby i teraz jest przykręcona do plastikowych elementów sufitu z tyłu. A no i ma martwe punkty.
- jest sporo mniejszych i większych rysek na lakierze - np raz postawiłem skrzynkę na bagażniku i teraz tam jest takie brzydkie rysy
- lakier był w jednym miejscu poprawiany bo otarłem się tylnymi drzwiami o bramę. Trzeba sie przyjrzeć żeby zobaczyć

Mam nadzieję wziąc za to auto cokolwiek pomiedzy 1500 a 2000zł. Jak myślicie, jest na to jakaś szansa? Czy oprócz naprawy amorka i uszczelki szyby powinienem jeszcze jakkolwiek inwestować w to auto żeby podnieść jego wartość? Czy to się w ogóle opłaca? Nie wiem, czy opłaca się kupować nowe kołpaki albo próbować naprawić regulacje fotela albo zapalniczkę?

Foteczki mogę zamieścić jutro jak ktoś chce.
  • 2
Mam nadzieję wziąc za to auto cokolwiek pomiedzy 1500 a 2000zł. Jak myślicie, jest na to jakaś szansa?


@Stulejmanthemagnificent: tyle jest warte

Ale ja bym złomował za parę stówek, auto z rdzą jest w Polsce prawie niesprzedawalne a będą przyjeżdżać do 23 letniego opla za 1.5k ludzie z miernikami lakieru (XD)

Szkoda nerwów

Jakby to było jeszcze jakieś MV6 to by szło opchnąć jakiemuś młodemu gniewnemu do polatania zimą bokiem i
@Stulejmanthemagnificent: Chłopie, zawoź to na najbliższy punkt kasacji pojazdów i daj sobie spokój ze sprzedażą. 6 lat temu sprzedawałem Audi 80 B4 w podobnym stanie, tzn. blacharsko było dobrze (wiadomo, audi nie gnijo), całkiem spoko wyposażenie (ale bez klimy), do roboty było zawieszenie, kilka rzeczy w silniku (z tego co pamietam to rozrząd) i jeszcze coś tam na pewno znalazłoby się, wiadomo jak to w podstarzałym samochodzie. Samochód wystawiony za 1500zl,