Wpis z mikrobloga

To prawda ze mnostwo ludzi ostatnio pcha się do IT na roznego.rodzaju stanowiska.od testerow po programistow i ze potrafi byc nawet 100cv na jedno miejsce czy to miejskie legendy ?
Pracodawcy biora.najczesciej pod uwage te osoby.ktore maja wyksztalcenie w tym temacie (studia) czy na równi z tym po bootcampie są traktowani?
#programowanie #programista15k #java #javascript #csharp
  • 41
  • Odpowiedz
@maxiuu: może nie ma przyczynowości studia -> skill ale z pewnością jest korelacja. Więc heurystycznie przy tych setkach CV na miejsce po prostu się odsiewa tych bez dyplomu. I tak szczerze z mojego kokalnego podwórka krakowskiego:
gównofirma w której (jeszcze) pracuję - nie patrzy na studia, sprowadza masę ukrów i ruskich tak że nie ma już z kim po polsku pogadać przy kawie
fajniejsza firma, lepiej płacąca i zajmująca się przetwarzaniem
  • Odpowiedz
grubo, ale jestem ciekaw jak to wyglada pod okiem rekrutera jak wchodzi na skrzynke i patrzy ile tego tam leży


@Mate400: jestem programistą, ale raz zdarzyło mi się rekrutować (przeglądanie CV, zapraszanie na rozmowy). Na juniora było prawie 150 aplikacji na samym pracuj.pl.
  • Odpowiedz
@laphroig: u nas się to robi poprzez proste ale sprytne zadanie rekrutacyjne, jak ktoś jest słaby to nawet rozwiązania nie wyśle i nara z takim typem, ponad 50% seniorów nie ma żadnych studiów, w zeszłym roku pracowałem z typem który dopiero zdał mature i dostał się prosto na mida, odchodził po pół roku z ponad 2x większą stawką niż dostał przy rekrutacji bo dostał jeszcze lepszą oferte od konkurencji :) na
  • Odpowiedz
@maxiuu: Dokładnie, studia przydają się przy jakimś AI, Machine Learning czy algorytmice, gdzie potrzeba matematyki wyższej i bez studiów może być ciężko opanować taki materiał, aczkolwiek znam chłopaka, który nie ma studiów i klepie modele w R, ale tacy ludzie to pewnie jednostki. Jak piszesz do angulara czy CRUDa nie trzeba skończonej politechniki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxiuu: to dobrze, że chociaż coś dostawaliście xD ja ostatnio właśnie robiłem zadanka dla typów przychodzących na rozmowę bo znajomy odpowiedzialny z reguły za to jest na ho i miał problemy z netem. 6 na 15 typów wyłożyło się na jakiś prostych głupotach w k8s czy dockerze.

W sumie edukację kończyłem dawno ale i tak wątpię, szczególnie przy polskiej czy takie rzeczy są tłumaczone.

Sam skończyłem polibudę ale jakbym mógł cofnąć
  • Odpowiedz
@LaylaTichy: akurat k8s to zagadnienie dla mida i wyżej albo devopsa, mało który dev wie o k8s więcej niż to że tam lata jego backend ¯\_(ツ)_/¯ i szczerze lubie jak nie wie za dużo bo ja potem musze to gówno po nich poprawiać (devops here)
  • Odpowiedz
@Mate400: niby jest takie duże parcie ale jak u mnie szukali na staż (który jak kończysz dostajesz umowę o prace) długo nie mogli znaleźć kogokolwiek co umie więcej niż projekt który klepał na swoim bootcampie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Happy_Aye: ja na githubie mam trzy repo z modami do gry i to w lua w której nic więcej nie pisałem w życiu, zazwyczaj nikt nie ma nic więcej, po prostu jak robisz repo już publiczne to zrób jakieś ładne, git flow tez jest wszędzie brany pod uwagę
  • Odpowiedz